Ana sayfa Espor Mart Ayında Espor Dünyasında Öne Çıkan Partnerlik ve Sponsorluklar

Mart Ayında Espor Dünyasında Öne Çıkan Partnerlik ve Sponsorluklar

259

Espor dünyasının gelişimi ve ilerlemesi adına her ay birçok marka biraraya gelerek partnerlik ve sponsorluk anlaşmaları yapıyor. Geçtiğimiz son yıllarda esporun gelişmesi ve birçok platforma dahil olmasıyla birlikte birçok marka kendine bu sektörde yer edinmek istiyor. Markaların kendilerine iyi bir reklam kanalı olarak espor dünyasını seçmesiyle birlikte aynı zamanda espor da tüm dünyaya yayılmaya ve gelişmeye devam ediyor.

2020 Mart ayında tüm dünyada duyulan ve öne çıkan espor partnerlik ve sponsorluklarını sizin için derledik! İşte Mart Ayında Espor Dünyasında Öne Çıkan Partnerlik ve Sponsorluklar;

TSM, Hindistan PUBG Mobile ekibi için Entity Gaming ile güçlerini birleştirdi

HUBOGI-2020-mart-ayinda-espor-dunyasinda-one-cikan-partnerlikler

Kuzey Amerikalı organizasyon TSM, Hint kuruluşu Entity Gaming ile bir ortaklığa imza attı.
Anlaşma, Tencent’in PUBG Mobile oyunu için yarışacak bir TSM Entity ekibinin kurulması üzerine yapıldı. TSM,bu girişimin “muazzam bir şekilde büyümesine” yardımcı olmak için Avrupa ve Kuzey Amerika’daki espor bilgilerini sağlarken Hindistan’daki takımı yönetmek için Entity Gaming ile birlikte yoluna devam edecek.

 KIA, Thunder Predator organizasyonuna sponsor oldu

HUBOGI-2020-mart-ayinda-espor-dunyasinda-one-cikan-partnerlikler-kia
Güney Amerikalı espor organizasyonu Thunder Predator, Güney Koreli otomotiv üreticisi KIA ile sponsorluk anlaşması yaptı.
Thunder Predator organizasyonu öncelikle Dota 2 takımı ile tanınıyor. Bununla birlikte League of Legends ve Counter-Strike: Global Offensive gibi oyunların liglerinde de mücadele verdi.

Bucks Gaming, Sprite ve Kwik Trip ile partner olduğunu açıkladı

HUBOGI-2020-mart-ayinda-espor-dunyasinda-one-cikan-partnerlikler-sprite

NBA Milwaukee Bucks’ın resmi üyesi olan NBA 2K League espor takımı Bucks Gaming, Sprite içecek markası ve bölgesel market mağazası Kwik Trip ile partner oldu.

NBA dünyasında mücadele veren Bucks ile zaten partner olan Kwik Trip, Milwaukee şehir merkezindeki performans alanında Sprite ekibine içecek tedarik edecek. Ek olarak, Kwik Trip saha markası olarak ev oyunları sırasında Bucks Gaming’in marka yerleştirmeleri arasında yerini alacak.

100 Thieves özel yemek siparişleri üzerine Chipotle ile partner oldu

HUBOGI-2020-mart-ayinda-espor-dunyasinda-one-cikan-partnerlikler-100thieves

Kuzey Amerika espor organizasyonu 100 Thieves, fast food zinciri Chipotle Mexican Grill ile partner olduklarını açıkladı.
Partnerlikte CEO Matt “Nadeshot” Haag ve Streamer Brooke “BrookeAB” tarafından hazırlanan özel siparişler yer alıyor. Anlaşma, Chipotle ve 100 Thieves içerik yaratıcısı Jack “CouRageJD” Dunlop arasındaki önceki bir anlaşmadan sonra yapılan bir anlaşma oldu.

Font Vella, Team Heretics’e sponsor oldu, Vodafone Giants anlaşmasını yeniledi

HUBOGI-2020-mart-ayinda-espor-dunyasinda-one-cikan-partnerlikler-vodafone
Danone Waters’ın İspanya’da dağıtımı olan su markası Font Vella espor dünyası ile Team Heretics organizasyonuyla bir sponsorluk anlaşması yaptığı paylaştı. Aynı zamanda Vodafone Giants ile de var olan anlaşmanın yenileneceğini duyurdu.
Her iki takım için de İspanya’daki dağıtımı olan su şişelerinin ambalajları üzerine oyuncular ve marka logoları koyulacak. Takımların hayranları içinse bir hediye yarışması düzenlenecek.

KitKat, akademi takımı AGO Rogue’a sponsor oldu

HUBOGI-2020-mart-ayinda-espor-dunyasinda-one-cikan-partnerlikler-kitkat
Kuzey Amerika organizasyonu Rogue’un League of Legends akademi tarafı olan AGO Rogue, artık KitKat tarafından destekleniyor.
Nestlé markası AGO Rogue’un sosyal medya kanalları üzerinden faaliyet gösterecek. AGO Rogue, geçen yıl aralık ayında başlayan Rogue ve Polonya kuruluşu x-kom AGO arasındaki ortaklığın bir parçası olarak espor dünyasında yer alıyor.

Gen.G, Mercedes bayiisi olan Han Sung Motor ile partner oldu

HUBOGI-gen-g-mercedes-bayiisi-olan-han-sung-motor-ile-partner-oldu

Çok uluslu organizasyon Gen.G, Mercedes-Benz Kore bayisi Han Sung Motor ile bir partnerlik anlaşması yaptığını açıkladı.

Anlaşma kapsamında hayranlar, Gen.G’nin Han Sung Motor ile “benzersiz deneyimler” mottosuyla birlikte iş birliği yapacağını görecek. Haberle ilgili tam yazı için tıklayın.

Logitech G, McLaren ile partnerliğini 2020 yılının sonuna kadar uzattı

HUBOGI-2020-mart-ayinda-espor-dunyasinda-one-cikan-partnerlikler-logitech

Oyun çevre birimleri markası Logitech G, İngiltere merkezli otomobil üreticisi McLaren ile ortaklığını 2020 yılının sonuna kadar uzattı.
McLaren ve Logitech G, sim yarış alanında çalışmaya devam edecek. Bu partnerlik kapsamında gelecek önemli bir proje, G Challenge 2020 olarak bilinen yeni bir yarış turnuvası olacak.

Amerikan Donanması ve Evil Geniuses espor dünyasında ittifaklık kuruyor

HUBOGI-2020-mart-ayinda-espor-dunyasinda-one-cikan-partnerlikler-americans navy
Evil Geniuses, Amerika Donanması ile altı bölümlük bir video içerik serisi için bir araya geliyor. Ayı zamanda takımın espor organizasyonlarında mentorluk yapacak.
Amerika Donanması kendi Counter-Strike: Global Offensive takımını kurmuştu. Partnerlik kapsamında Evil Geniuses’ın kendi CS: GO ekibi oyuncularını eğitmeye ve tavsiyede bulunmaya yardımcı olacak.

Florida Mayhem maç yemekleri ihtiyaçlarını Zaxby’s ile giderecek

HUBOGI (1)-2020-mart-ayinda-espor-dunyasinda-one-cikan-partnerlikler
Overwatch Ligi’nde mücadele eden Florida Mayhem, restoran zinciri Zaxby’yi maç zamanı yemek ortağı olması için anlaşma yaptı. Organizasyonlara katılan takımın yemek ihtiyaçlarını Zaxby karşılayacak.
Anlaşma, 2020 yılı  boyunca mağaza içi aktiviteleri de içeriyor. Zaxby’nin 900’den fazla şubesi olması ve yalnızca Florida’da yaklaşık 100 tanesinin yer alması sayesinde, ortaklık yerel Florida Mayhem hayranları için bolca fırsat sağlamayı hedefliyor.

Papara SuperMassive’den UNICEF’e bağış yayını

https://twitter.com/supmass/status/1243951010546155523

 

SuperMassive’in düzenlediği, Papara’nın katkılarıyla yapılacak “Hayrına Boştalji” yayınında VFŞL oyuncuları eski maçları izleyip sohbet ettiler ve gelen bağışlar UNICEF’e bağışlandı.
Papara SuperMassive tarafından düzenlenen Hayrına Boştalji etkinliğinin yayını Panky’nin kendi Twitch kanalı üzerinden yapıldı. Papara üzerinden gelen bağışlarda en yüksek miktara ulaşan isim PS4 sahibi olurken gelen bütün bağışlar UNICEF’e yollandı.

DreamHack ve Doritos espor partnerlik anlaşmalarını yeniledi

HUBOGI-2020-mart-ayinda-espor-dunyasinda-one-cikan-partnerlikler-doritos

 

Modern Times Group’un (MTG) bir yan kuruluşu olan DreamHack, PepsiCo markası Doritos’un 2020 yılında hem DreamHack Summer hem de DreamHack Winter için sponsor olarak geri döndüğünü doğrulandı. Bununla birlikte henüz finansal detaylar açıklanmadı.