Ana sayfa Global Haberler Alibaba Group’dan MoneyGram Hamlesi

Alibaba Group’dan MoneyGram Hamlesi

1999'da kurulan e-ticaret şirketi Alibaba Group, geçen sene Wal-Mart'ı geçerek şu anda dünyanın en büyük perakendecisi haline gelmiş ve Çin’de 17 alışveriş merkezinin sahibi Intime Retail’i 2,6 milyar dolara satın almasını 2 hafta önce duyurmuştu.

1355
Alibaba Group
Moneygram Alibaba Group tarafından satın alındı

1999’da kurulan e-ticaret şirketi Alibaba Group, geçen sene Wal-Mart’ı geçerek şu anda dünyanın en büyük perakendecisi haline gelmiş ve Çin’de 17 alışveriş merkezinin sahibi Intime Retail’i 2,6 milyar dolara satın almasını 2 hafta önce duyurmuştu.

Firma’nın yaptığı son hamle finansal ödeme sistemleri üzerine oldu. Alibaba’nın ödeme altyapı Ant Financial, 880M dolara Moneygram şirketini aldığını duyurarak özellikle Amerika açılımı için önemli bir adım atmış oldu.

Ant Financial CEO’su Eric Jing’in açıklamasına göre MoneyGram ile birleşmek özellikle uluslararası kullanıcılar için önemli bir atılım olarak dile getirilmiş. MoneyGram özellikle Amerika’daki peer-to-peer transfer pazarına giriş ve uluslarası para transferleri alanında firmanın operasyonel yükünü azaltarak kullanım kolaylılığı sunacak.

Ant Financial ayrıca Avrupa pazarı için Ingenico ile işbirliğine giderek ödeme terminalleri desteği sağlayacak.