Ana sayfa Global Haberler Alibaba Olimpiyatlar İçin Oyunları Destekliyor!

Alibaba Olimpiyatlar İçin Oyunları Destekliyor!

808
Alibaba Olimpiyatlar İçin Oyunları Destekliyor!
Alibaba Olimpiyatlar İçin Oyunları Destekliyor!

Alibaba Olimpiyatlar İçin Oyunları Destekliyor! – Hubogi Çin teknoloji devi ve olimpiyat oyunlarının resmi sponsoru olan Alibaba şirketi, Olimpiyat oyunlarında olması için içeriğinde şiddet olmayan oyunları desteklediklerini açıkladı.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın söylemleri ile başlayan şiddet içerikli oyun polemiği şimdi de Çin’in teknoloji ve ticaret devi Alibaba ile devam ediyor. Olimpiyat oyunlarının sponsorlarından olan Alibaba’nın AliSports bölümü CEO’su Zhang Dazhoug’un yapmış olduğu açıklamada “Spor ve yarış başlıkları gibi şiddet içermeyen oyunları Olimpiyatlarda olması için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Son haftaların gündemi olan ve şiddet içeriğinden dolayı Playerunknown’s Battlegrounds, CS:GO, League of Legends, Overwatch gibi dünyanın en büyük rekabetçi oyunları dışlanıyor.

Her ne kadar bu oyunlar dünya genelinde göz önünde olsa da yapılan bu dışlamaların güçlü ve global ölçekte bir kötüleme ya da PR çalışması olabileceği düşünülüyor. Oyun dünyasının bu durum hakkında nasıl bir yol izleyeceği ve tepki vereceği ise merak ile beklenen konular arasında yer alıyor.