Ana sayfa Espor Allied Esports Georgia Mall’da Özel Espor Alanı İnşa Edecek

Allied Esports Georgia Mall’da Özel Espor Alanı İnşa Edecek

333
allied-esports-georgia-mallda-ozel-espor-alani-insa-edecek
allied-esports-georgia-mallda-ozel-espor-alani-insa-edecek

Allied Esports ve Simon Property Group daha önceden bir ortaklık kurduklarını açıklamışlardı. Cuma günü erken saatlerde yapılan bir duyuruya göre, bu ortaklığın bir parçası olarak Georgia Buford’daki Mall of Georgia’da özel bir espor alanı inşa edecekleri duyuldu.

Georgia’da inşa edilecek tesis, çeşitli oyun başlıkları ve türlerinde düzenli olarak hem amatör hem de profesyonel espor turnuvalarını ve etkinliklerinin düzenlenmesini sağlayacak. İki katlı olacak alanın toplam metrekaresi 13.000 olacak. Alanda ayrıca oyuncuların oyun keyfini arttırmaya yönelik bilgisayarlar ve konsol satışları bulunacak.

Mevcut alanın yeniden geliştirilmesiyle oluşacak alanın inşaası 2020 yılının ikinci çeyreğinde başlaması bekleniyor.

Allied Esports CEO’su Jud Hannigan: “Uzun zamandır Güneydoğu bölgesindeki oyun ve espor topluluklarının, özellikle daha büyük Atlanta metropol alanının canlı ve büyümekte olduğu Mall of Georgia bölgedsineki espor deneyimleri için dinamik merkez olacak bir konum oluşturacağımıza inanıyoruz. Türünün ilk örneği olacak bu alanı inşa etmekten büyük heyecan duyuyoruz” açıklamasında bulundu.

Georgia Mall ile birlikte espor toplumun içine yerleşecek

Birçok ünlü markanın mağazasının bulunduğu ve çok fazla insan trafiğine ev sahipliği yapan Georgia Mall’a açıklan espor alanı sayesinde insanların bu konuda daha fazla bilinçleneceği düşünülüyor. Güneydoğu bölgesinin en büyük alışveriş merkezi olan Georgia Mall 200’den fazla mağazaya ev sahipliği yapıyor. Bunun yanında birçok yemek ve içecek mekanı bulunan alışveriş merkezi birçok insan tarafından yoğun ilgi görüyor.

Allied Esports ve Simon Property Group iş birliği sayesinde böyle yoğun insan trafiğine ev sahipliği yapan Georgia Mall’a espor alanı inşa edilecek. Bu sayede espor dünyası sesini birçok insane daha kolay bir şekilde duyuracak.

İki şirketin bu ortaklığı 2019 yılının haziran ayında başlamıştı. Amaçları ülke çapında birçok espor alanı açmak olan ortaklığın ilk projeleri de bu şekilde belli olmuş oldu. Ayrıca bu ortaklıktan doğan bir Simon Cup espor turnuvası da bulunuyor.

Bu turnuvanın da ilk ayağı 2019 yılının kasım ayında HyperX Esports Arena’da gerçekleşti. Simon Cup Büyük Finalleri’nde 64 Fortnite oyuncusu mücadele etti. Birinciliği ise Daryl “Bugzvii” John alarak 50 bin dolarlık ödülün sahibi olmuştu.

Allied Esports ve Simon Property Group’un bu ortaklık projelerinin espor dünyasına çok şey kazandırması bekleniyor.