Ana sayfa Global Haberler Andrew House Sony’e Veda Ediyor

Andrew House Sony’e Veda Ediyor

990
Andrew House Sony'e Veda Ediyor
Andrew House Sony'e Veda Ediyor

Andrew House Sony’e Veda Ediyor – Hubogi PlayStation biriminin şefliğini yapan aynı zamanda İcra Kurulu başkanı olan Andrew House, Sony’nin yapmış olduğu açıklama sonrasında şirketten ayrılacağı duyuruldu.

27 yıl gibi uzun bir süredir Sony’de çalışan House koltuğunu başkan yardımcısı olan John Kodera’ya devredecek. 2017 yılı sonuna kadar Sony’de başkanlık görevini sürdürecek olan House, Playstation biriminin başına geçmesiyle büyük bir dönüşüm gerçekleştirmişti ve şirketi oyun endüstrisinde zirveye taşıdı. House stratejileri ile Playsatation 4’ü totalde 78 milyon satış ile rakibi Xbox One karşısında 3 katı bir sayıya ulaştırarak rekor kırdı.

27 yıl önce başlayan Sony macerasında ilk olarak kurumsal iletişim ekibinde çalışan House, sonraki dönemlerde Playstation ve birçok birimde görev aldı. House adıyla akıllara kazınan en büyük başarı ise PlayStation VR başlığı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Geçtiğimiz yıl satışa sunulan bu ürün 1 milyon satış rakamı ile şirkete büyük katkı sağlamıştı.

Andrew House Sony’e Veda Ediyor House, ayrılık kararından sonra yapmış olduğu açıklamasında şu ifadelere yer vererek duygusal bir konuşma gerçekleştirdi. “PlayStation ve Sony ile 20 yıldan uzun bir süredir birlikteyiz ve bu yaşamımın en büyük parçalarından biri haline geldi. Rekorlar kıran başarılara birlikte imza attık ve sonu geldi. Ancak benim için yeni hedeflerin peşinde koşmanın vakti gelmiş gibi görünüyor.”

Sony için efsanevi isim gelecekte ne gibi çalışmalar ile karşımızda olacak önümüzdeki günler bunu gösterecek fakat Sony için Andrew House’un ayrılışının büyük bir kayıp olduğunu söyleyebiliriz.