Ana sayfa Global Haberler Animoca Brands Oyun Portföyünün Tamamını Satıyor!

Animoca Brands Oyun Portföyünün Tamamını Satıyor!

986
Animoca Brands Oyun Portföyünün Tamamını Satıyor!
Animoca Brands Oyun Portföyünün Tamamını Satıyor!

Animoca Brands Oyun Portföyünün Tamamını Satıyor! – Hubogi Hong Kong merkezli Animoca Brands, 318 adet günlük mobil oyun portföyünün tamamını iCandy Interactive şirketine 3,8 milyon dolara satıyor.

Anlaşma çerçevesinde iCandy, Animoca Brands’e 760 bin dolar nakit ve geri kalan bölümü ise adi hisse senetleri şeklinde ödeyecek. Oyunlar gelecek iki yıl içerisinde belirli bir performans seviyesine ulaşması halinde 2.28 milyon dolara kadar ek bir performans ödemesi de Animoca Brands’e yapılacak. Adi hisseler karşılığında portföy yılda net kar olarak 760 bin doları aşarsa, Animoca kardan pay alabilecek.

Anlaşma sonucunda iCandy’e 325 milyondan fazla yeni oyuncu kazandıracak. Ayrıca, Animoca’ya da mevcut ticari yapılanmasında ve VR konusunda yardımcı olacak. iCandy Başkanı Kin-Wai Lau yapmış olduğu açıklamasında “Animoca Brands’in kapsamlı rahat oyun portföyü ile çalışmaktan dolayı heyecanlıyız. Bu önde gelen uluslararası mobil oyun ve eğlence grubu olma planımız ve stratejilerimiz için oldukça önemli bir dönüm noktası olacaktır” dedi. “Birleştirilmiş oyun portföyü, yayıncılık kabiliyetlerimizi tamamen değiştirecek ve mevcut işimiz üzerinde çok olumlu bir etkisi olacaktır.” Diyerek Lau sözlerini tamamladı.

Animoca Brands, oyunlarının 13 ‘ünü Maple Media’ya geçtiğimiz aylarda 2.9 milyon Dolar karşılığında satmıştı. Yeniden yapılanma kapsamında şimdi de tüm oyun portföyünü iCandy’e satıyor.