Ana sayfa Global Haberler Apple, Mart’ta iPad Modellerinin Değişimini Duyurabilir.

Apple, Mart’ta iPad Modellerinin Değişimini Duyurabilir.

1201
Apple, Mart'ta iPad modelleri
Apple, Mart'ta iPad modelleri

Apple, Mart’ta iPad modelleri ile ilgili tüm seriyi değiştirebilir. Şirket, önümüzdeki ay yapılacak  etkinlikte, iPad için yenilenen 4 modelin tanıtımını yapabilir. Bu durum tüm iPad serisinin yenlenmesi anlamına geliyor. Yeni modellerin ekran boyutları, 12.9 inç, 10.5 inç, 9.7 inç ve 7.9 inç olarak gelmesi bekleniyor. Yeni iPad serisi, iPad Pro, iPad Air2 ve iPad Mini 4’le yer değiştirecek.

Analistlere göre etkinlikte ayrıca yeni iPhone SE’nin de 128 GB’lık hard diskli versiyonu ile duyurulması bekleniyor. Kırmızı iPhone 7 ve yeni Apple Watch da duyurulması beklenen ürünler arasında. Yeni 10.5 inçlik iPad, Kasım 2016’dan beri dedikodu halinde konuşuluyordu. Mart’ta yapılacak etkinlikle duyurulmasına kesin gözüyle bakılıyor. 12.9 inçlik iPad Pro’ya daha ucuz bir alternatif olarak sunulması planlanan cihaz kitle olarak eğitim alanıyla girişimcileri hedefleyecek.

Apple’ın iPad ile ilgili satış grafikleri hala yeterli görülmüyor. 2017 mali yılının ilk çeyreğindeki satışların yıldan yıla oranla 3 milyon daha az olması bekleniyor. Bu nedenle de iPad serisi yeniliklerle alıcıların ilgisini çekmeyi planlıyor.