Ana sayfa Global Haberler Ark: Survival Evolved Playstation 4’te Milyon Barajını Geçti

Ark: Survival Evolved Playstation 4’te Milyon Barajını Geçti

1476
Ark: Survival Evolved
Ark: Survival Evolved PC ve Xbox One'dan sonra Playstation 4'te

Ark: Survival Evolved Playstation 4’te 1 milyon kopya sattığını duyurdu. Her yaş ve kesimden oyuncuyu bir araya toplayan Ark, Aralık ayında Sony’nin konsoluna gelmişti. Hayatta kalmak için kaynaklar topluyor ve bu kaynakları kullanarak Dinozorlara karşı yaşam mücadelesine giriştiğiniz oyun, kısa sürede konsolun en sevilen oyunlarından biri haline geldi. Twitch ve Youtube’da fazlasıyla kendine yer bulan oyunun Playstation’da bu kadar hızlı satışı, Xbox ve PC oyuncularının bir etkisi olsa gerek.

Ark: Survival Evolved
Ark: Survival Evolved Dinozorlara karşı hayatta kalma simi

PS4’teki 1 milyon kopyalık satış, tüm platformlardaki satışı 7 milyon kopyaya çıkartmış durumda. Bunun 4.5 milyonu PC oyuncuları tarafından satın alınmış, 1.5 milyonu ise Xbox One oyuncuları tarafından. Aralık 2015’te PC’ye çıkan oyun, 2016 Ağustos’unda Xbox One’a gelmişti. En hızlı satış grafiğini Playstation’da yakalamış gözüküyor. Tüm bunlara rağmen oyunun henüz tam olarak “yayınlanmadığnı” da belirtelim. Oyun yapımcısı stüdyo, bu yıl içerisinde yayınlamayı planlıyor ama oyun hala “erken erişim” statüsünde.

Stüdyo Wildcard geliştirme direktörü Jeremy Stieglits, yaptığı açıklamada “”Bu epik oyunun tamamlanmasına doğru yürüdükçe bize destek olan tüm taraftarlara büyük bir teşekkür borçluyuz” dedi. “Topluluk, Ark’ı heyecan verici ve dinamik bir deneyim haline getiren şeylerin önemli bir parçasıdır ve hayatta kalanlar daha fazla oyuncuyla geri döner.” diyor.

Ark: Survival Evolved topluluğu düzenli güncellemelerle büyüttü diyebiliriz. Birçok oyunun kendisine örnek alması gereken özelliği, sürekli gelişiyor ve güncelleniyor olması. Oyun kısa bir süre önce PC’de 254üncü güncellemesini aldı ve şu anda konsollara yayıldı.