Ana sayfa Global Haberler AzPlay Festival 2017, Başlıyor

AzPlay Festival 2017, Başlıyor

934
AzPlay Festival 2017, Başlıyor
AzPlay Festival 2017, Başlıyor

AzPlay Festival 2017, Başlıyor! – Hubogi Bilbao’nun AzPlay Festivali 29 Kasım – 3 Aralık tarihlerinde başlıyor. Festival programında müzakereler, sergiler ve bu yılki AzPlay ödülleri yer alıyor.

63 farklı ülkeden katılan 432 geliştirici başvurusundan jüri 25 finalisti belirledi. AzPlay ödüllerinde oyunlar 5 farklı kategoride 5.000€ ödül için yarışacak. Old man’s Journey oyunu İspanya’nın Bask bölgesinde geliştirilen oyunlar için verilen Bask video oyunları ödülü dışında her kategoride aday gösteriliyor. Ayrıca Old man’s Journey ve Resynth by Polyphonic LP gibi oyunlarda en iyi mobil oyun dalında aday gösteriliyor.

AzPlay Festivali kapsamında ödül alan yapımların yanı sıra tüm finalistlerin sergi yapabileceği bir alanda olacak. Festival kapsamında Miguel Alva ve Teddy Florea da dahil olmak üzere birçok isim geleceğin oyunlarının tasarlanması konusunda sunumlar ve toplantılar gerçekleştirecek.

Ayrıca festival dahilinde Nordic Game Discovery Yarışması’na katılacak ve ödül için aday olarak gösterilen İspanya’dan beş oyunda yer alacak.

İspanya’nın Bilbao kentindeki Azkuna Zentroa’da 29 Kasım – 3 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek olan festival hakkında daha ayrıntılı bilgiye resmi web sitesi üzerinden ulaşılabilir.