Ana sayfa Türkiye'den Haberler Bahçeşehir Üniversitesi’nin Espor Takımı Şampiyon Oldu

Bahçeşehir Üniversitesi’nin Espor Takımı Şampiyon Oldu

757
Bahçeşehir Üniversitesinin Espor Takımı Şampiyon Oldu
Bahçeşehir Üniversitesinin Espor Takımı Şampiyon Oldu

Bahçeşehir Üniversitesinin Espor Takımı Şampiyon Oldu – Hubogi Finalleri 6-7 Haziran tarihlerinde Gamesweek İstanbul etkinliğinde gerçekleştirilen Üniversite kulüpler arası League of Legends şampiyonasında Bahçeşehir Üniversitesi’nin espor takımı şampiyon oldu.

Türkiye’de ilk defa düzenlenen CEL, “Collegiate Esports League” Türkiye finallerinde üst gruptan TOBB, Bilkent ve Beykent Üniversiteleri’nin espor kulüpleriyle karşılaşan Bahçeşehir Üniversitesi Dijital Oyunlar ve Espor Kulübü, final maçında Hacettepe Üniversitesi’ne karşı kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

16 üniversitenin espor kulüplerinin katıldığı “Collegiate Esports League Turkey” organizasyonu bir çok açıdan ilkleri temsil ediyor. Universite kulüplerinin geliştirilmesi ve Türkiye’nin tanıtımı açısından da önemli bir yer teşkil ediyor.

University Esports Masters adıyla yapılan organizasyona Avrupanın 11 ülkesindeki üniversite espor liglerinden gelen takimlar 16-20 Temmuz tarihlerinde Tenerife kentinde karşı karşıya gelecekler. BAU Esports; İspanya, Kanarya adalarında gerçekleşecek olan Avrupa şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek.

https://www.facebook.com/colespn/videos/1957926794218335/

Detayları için;
http://esports.bau.edu.tr
www.colespn.com
https://www.facebook.com/colespn/
www.uemasters.com