Ana sayfa Global Haberler Bir Oyun Telefonu da ASUS’tan Geliyor

Bir Oyun Telefonu da ASUS’tan Geliyor

835
Bir Oyun Telefonu da ASUS'tan Geliyor
Bir Oyun Telefonu da ASUS'tan Geliyor

Bir Oyun Telefonu da Asustan Geliyor! – Hubogi Son yıllarda oyun pazarında popüler bir hal alan oyun telefonları kervanına bir yeni daha ekleniyor. Razer Phone, Xiaomi Black Shark ve ZTE Nubia Red Magic den sonra ASUS da ASUS ROG adında oyun telefonunun çıkış tarihi hakkında açıklamalarda bulundu.

ASUS CEO’su Jean Shen tarafından sinyalleri verilen ASUS ROG oyun telefonunun 5 Haziran da başlayacak olan Computex etkinliğinde tanıtılacağı tahmin ediliyor. Teknik özellik açısından henüz net bir bilgi olmayan telefonun Qualcomm Snapdragon 845 çipsete sahip olacağı ve 8 GB RAM ile gelmesi bekleniyor. Oyun monitörleri konusunda başarılı işler çıkaran şirketin çıkaracağı akıllı telefonda da dikkat çekecek işler yapacağı tahmin ediliyor.

Rakiplerine karşı satış başarısı elde edebilmek için fiyatlandırma konusu oldukça önemli bir husus. Şirket tarafından resmi bir açıklama yapılmazken önümüdeki günlerde ayrıntılar ortaya çıkacak. Ayrıca telefon satışa sunulduktan sonra ASUS’un oyun odaklı birçok uygulamayı cihaza entegre edeceği de bilgiler arasında yer alıyor. ASUS CEO’sunun da sinyallerini verdiği gibi telefonun 5-9 Haziran tarihlerinde duyurulması bekleniyor.