Blair Witch, Nintendo Switch’e Geliyor!

  231
  Blair Witch, Nintendo Switch'e Geliyor!
  Blair Witch, Nintendo Switch'e Geliyor!

  30 Ağustos tarihinde PC ve Xbox One platformları için yayınlanan korku oyunu Blair Witch, 3 Aralık’ta PlayStation tarafında da oyuncularla buluşmuştu. Geliştirici firmanın yaptığı bir duyuruyla oyunun Nintendo Switch’e de çıkacağı açıklandı. Detaylar haberimizde.

  Bloober Team’i, Layers of Fear serisi ve Observer’ı geliştirmesi ile tanıyoruz. 30 Ağustos 2019’da Xbox One ve PC platformu için çıkış yapan korku oyunu Blair Witch 3 Aralık 2019 tarihinde PlayStation 4 için de satışa sunulmuştu.

  AAA seviyesinde bir oyun olan Blair Witch, beyaz perdeye de çıkmıştı. Grafik, hikaye, seslendirme ve konu bakımından üst düzey bir yapım olan Blair Witch geçtiğimiz yılın dikkat çeken korku oyunlarından biri. Oyun birçok yorumcudan yüksek puanlar alarak beklentileri karşılamıştı.

  Blair Witch Konusu

  Bu yılın en dikkat çekici korku oyunu olan Blair Witch’in konusu içinizde gerçek olabileceği şüphesini uyandırıyor. Son zamanlarda Outlast ile alışık olduğumuz kamera mekaniği bu oyunda da var. Ancak 99 yapımı filmin Outlast’tan etkinlendiğini söylemek fazlasıyla mantıksız bir yorum olur.

  1996 yılında Maryland eyaletinin yakınlarındaki Black Hills Orman’ında bir çocuk kayboluyor. Eski polis Ellis’in çocuğu aramak için olay yerine intikal etmesiyle oyun başlıyor. Bullet ismini verdiğimiz köpeğimiz de bu macera sırasında bizimle. Oyunun ilerleyişi açısından Bullet’ın mekanikleri önemli çünkü ilerleyebilmek için Bullet’la birlikte hareket etmemiz gerekiyor.

  Oyunla ilgili yapılabilecek en önemli uyarı yaratıkların peşinde koştuğunuz Resident Evil tarzında bir oyun değil. Yaratıklardan kaçtığınız ve dedektiflik ögelerini bulunduran Outlast tarzı bir oyun. Çaresizliği iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Çeşitli eşyalar var ancak bunları yaratık kovalamada değil bulmacaları çözmekte kullanıyoruz. First Person bakış açısıyla oynadığımız bir gerilim-korku oyunu.

  Fiyatı

  blair-witch-nintendo-switche-geliyor

  Bilgisayar versiyonu Steam’de satılan oyunun fiyatı 50TL. Oyunu satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca oyunun çıktığı diğer bir platform olan XBOX’da Gamepass ile ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Xbox ile deneyimlemek için buraya tıklayabilirsiniz.3 Aralık’ta PS4 versiyonunun da çıktığını hatırlatalım. PS4’de oynamak isteyenlerin de buraya tıklayarak mağaza sayfasına ulaşması mümkün.

  Oyunun geliştiricisi Bloober Team, paylaştığı duyuruda oyunun Nintendo Switch platformuna da geleceğini duyurdu. Oyunun elde ettiği başarılı satışlardan ve olumlu geridönüşlerden sonra Nintendo Switch için de çıkması oyuncular için büyük bir şans. Yapılan paylaşıma göre önümüzdeki yaz döneminde oyunun Switch oyuncularıyla buluşması muhtemel. Oyunun fiyatı ve çıkış tarihiyle ilgili bir bilgi verilmedi.