Ana sayfa Espor BLAST Pro Series Copenhagen 2018 Şampiyonu Natus Vincere Oldu

BLAST Pro Series Copenhagen 2018 Şampiyonu Natus Vincere Oldu

637
BLAST Pro Series Copenhagen 2018 Şampiyonu Natus Vincere Oldu
BLAST Pro Series Copenhagen 2018 Şampiyonu Natus Vincere Oldu

BLAST Pro Series Copenhagen 2018 Şampiyonu Natus Vincere Oldu! – Hubogi Counter Strike: Global Offensive oyununun Formula 1’i olan BLAST Pro Series turnuvası geçtiğimiz haftalarda Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da Royal Arena’da gerçekleştirildi. Geçtiğimiz sene yine Kopenhag Royal Arena’da başlayan bu büyüleyici serüven, BLAST Pro Series İstanbul turnuvasının ardından tekrardan başladığı yere geri dönmüş oldu. Turnuvanın açılışı ülkenin başbakanı Lars Løkke Rasmussen tarafından yapıldı.

BLAST Pro Series Copenhagen 2018 Şampiyonu Natus Vincere Oldu
Danimarka Başbakanı Lars Løkke Rasmussen

Başbakan Rasmussen açılış konuşmasında şunları söyledi:

“Kopenhag’a, Royal Arena’ya, Yılın en büyük espor turnuvalarından birine hoşgeldiniz. Sahne kurulu, takımlar hazır. Bu turnuva bir “Blast”(patlama) yaratacak. Sizin sayenizde, bu coşkulu taraftar sayesinde. Hatta sadece sizin sayenizde değil, bugün bu turnuvayı internet üzerinden milyonlarca kişi takip ediyor.

Tekrardan, buraya gelen takımlara da hoşgeldiniz demek istiyorum. Sizler dünyanın farklı noktalarından buralara kadar geldiniz. Harika takım oyunlarınız ve oyuna adanmışlığınız ile buraya gelmeyi hak ettiniz.

Buraya gelirken kendinizi ve oyununuzu birçok kez açıklamak zorunda kaldınız. İnsanları zamanınızı harcamadığınıza ikna etmeniz gerekti ama artık kendinizi açıklamanıza gerek yok. Çünkü sizler artık sporcularsınız. Gerçek bir sporcusunuz. Hayallerinin peşinden koşan, becerilerinizi kullanan sporcular. Sizler, e gaming’in öncülerisiniz.

Counter-Strike, benim gibi oyuna alışık olmayanlar için anlaşılması çok da kolay olmayan terimlere sahip bir dünya. Eco rounds, Ace, CT, T-Side. Ancak Counter Strike aynı zamanda başka ülkelerden, kıtalardan insanları bir araya getirebilecek bir topluluğa sahip. Burada kimse sizi ırkınız, inancınız veya dış görünüzle yargılamıyor. Burada önemli olan sizin başkalarıyla işbirliği yapmada olan yeteneğiniz, daha büyük bir şeyin parçası olma yeteneğiniz. Bunlar, bugünün dünyasında ihtiyacımız olan şeyler. Sizler, yarının dünyası için ilham kaynağı olan modellersiniz.

Herkesin turnuvanın başlamasını sabırsızlıkla beklediğini biliyorum. Tüm takımlara şans yarışmada şans diliyorum. Son kez bir şey eklemek istiyorum; #ToTheStars”

Counter Strike: Global Offensive hayranı 12.000 kişi Royal Arena’yı doldurdu.

6 Büyük Espor Takımı

BLAST Pro Series Copenhagen 2018 turnuvasına dünyanın önde gelen 6 espor takımı katıldı. Bunlar dünyanın 1 numarası Danimarkalı Astralis takımı, İsveç’in önde gelen ekiplerinden Ninjas in Pyjamas, Amerika’nın en meşhur takımı Cloud9, Ukrayna’nın simgesi haline gelmiş Natus Vincere takımı, Brezilya’dan çıkarak tüm dünyaya adlarını duyuran ve Türk asıllı CS: GO oyuncusu Tarik “tarik” Celik’i de kadrosunda bulunduran MIBR ve Avrupalı en iyi oyunculardan oluşan FaZe Clan takımı turnuvaya katıldı.

Daha önce düzenlenen iki turnuvayı da kazanan Astralis ekibi bu turnuvada pek istediğini elde edemese de turnuvayı üçüncü sırada tamamladı ve Stand-Off maçlarında karşısına Cloud9 ekibini seçti. Burada da Cloud9 ekibinin üstünlüğü sürerken 20.000$’ın sahibi Amerikalı Cloud9 oldu.

BLAST Pro Series Copenhagen 2018 Şampiyonu Natus Vincere OlduBLAST Pro Series Copenhagen 2018 Şampiyonu Natus Vincere OlduBLAST Pro Series Copenhagen 2018 Şampiyonu Natus Vincere OlduFinal maçında Ninjas in Pyjamas ve Natus Vincere ekipleri karşı karşıya geldi. Uzun süren mücadeleler sonucu Mirage haritasını 16:10 skorla, Inferno haritasını ise 16:12 skorla kazanan Ukrayna’lı Natus Vincere ekibi 125.000$’lık ödülün de sahibi oldular.

BLAST Pro Series Copenhagen 2018 Şampiyonu Natus Vincere Oldu!

Sonraki durak Lizbon

İstanbul ve Kopenhag’da gerçekleştirilen turnuvalardan sonra bu yılın son ve üçüncü BLAST Pro Series turnuvası Portekiz’in Lizbon kentinde gerçekleştirilecek. 14-15 Aralık tarihlerinde düzenlenecek bu turnuvanın açıklanan 5 katılımcısı ise, Astralis, Cloud9, FaZe Clan, MIBR, Ninjas in Pyjamas oldu. Turnuvaya katılacak son takımın ise ilerleyen günlerde duyurulması bekleniyor.