Ana sayfa Global Haberler Blizzard 46 Milyon Aktif Oyuncuya Hearthstone ve Overwatch İle Ulaştı

Blizzard 46 Milyon Aktif Oyuncuya Hearthstone ve Overwatch İle Ulaştı

1203
Blizzard 46 Milyon Aktif Oyuncuya
Blizzard 46 Milyon Aktif Oyuncuya Hearthstone ve Overwatch ile ulaştı...

Blizzard 46 Milyon Aktif Oyuncuya Rakamına Hearthstone ve Overwatch İle Ulaştı! Blizzard, Activision’ın en büyük varlıklarından biri olmasını, 2017 yılının ikinci çeyreğinin sonuçlarını açıklandığında kanıtladı. Blizzard, oyunlarında genel olarak çok sayıda aylık aktif kullanıcıya, tam 46 milyon kişiye sahip olduğunu duyurdu.

Bu, yıllık bazda yüzde 38 artış demek oluyor. Blizzard’ın, PlayStation 4, Xbox One ve PC için takım tabanlı oyunu Overwatch’ı da içeren önemli gelişmeleri dvar. Bilgisayar ve mobil cihazlar için dijital kart oyunu Hearthstone. Geçen mayısın başlangıcından bu yana her iki oyunun da kullanıcı sayısı hep artış gösteriyor desek yanlış olmaz. 30 milyon oyunculu Overwatch, çeyrek boyunca rekor sayıda aylık aktif kullanıcı elde etti.

Hearthstone’un aylık kullanıcıları da yıllık ve çeyrek vs çeyrek olarak bakıldığında büyüdüğünü gösteriyor. Bunun nedeni de Journey to Un’Goro sayesinde oldu çünkü içerik olarak benzersiz kartları ve dengeli desteleri için topluluktan övgü alarak büyümesini sürdürdü.

Blizzard 46 Milyon Aktif Oyuncuya Rakamına Hearthstone ve Overwatch İle Ulaştı! Blizzard ayrıca World of Warcraft, Heroes of The Storm, Diablo III ve StarCraft II’ye sahip. Hepsi de yeni içerik yaratmaya devam ediyor. Her biri çok oyunculu oyunlar veya geniş çevrimiçi özellikler sunuyor; böylece oyuncuları yıllarca kendisine bağlı tutabilen her zaman yenilenmiş başlıklar halinde yollarına devam ediyorlar.

World of Warcraft için, Activison, çok oyunculu çevrimiçi oyunu oyuncularının yıllar geçtikçe oyuna harcadığı zamanın arttığını kaydetti. Bu söylem, geçen Ağustos ayında çıkan Legion genişlemesinin oyuncular tarafından ne kadar beğenildiğinin de bir açıklaması denebilir. Activision ayrıca Legion’un önceki genişleme paketi olan Warlords of Draenor’dan daha iyi performans gösterdiğini söyledi.

Hem Overwatch hem de Hearthstone’un oyuncuları gelecek için daha çok içerik planları var. Hearthston’un bir sonraki genişlemesi, Knights of the Frozen Throne, bu ayın ilerleyen günlerinde çıkacak, 10 Ağustos deniyor. Overwatch 25. kahramanı Doomfist’i piyasaya sürdü ayrıca yaz mevsiminde eşsiz karakter kostümleri ve futbol tabanlı bir oyun modu sunacak olan Yaz Oyunları etkinliğini planlıyor.