Ana sayfa Global Haberler Blizzard Arena Los Angeles Açılışına Az Bir Zaman Kaldı!

Blizzard Arena Los Angeles Açılışına Az Bir Zaman Kaldı!

1052
Blizzard Arena Los Angeles
Blizzard Arena Los Angeles

Blizzard Arena Los Angeles Açılışına Az Bir Zaman Kaldı! Gün geçtikçe kendini e-Spor alanında geliştiren Blizzard’ın şimdi ki adımı ise Los Angeles’ta açacağı e-spor arenası oluyor. Resmi adı Blizzard Arena Los Angeles olacak olan bu salon gelecek aylar içerisinde oyunculara kapılarını açmış olacak.

Hem katılımcılar için hem de canlı yayınlar ile milyonlarca oyun sever için Blizzard Arena’nın baş döndürücü bir tasarıma sahip olacağı söyleniyor. Ayrıca Blizzard Arena’da sadece belirli e-Spor müsabakaları yapılmayacak. Müsabakaların yanı sıra, kontrol odaları, antrenman alanları ve Blizzard ürünlerinin satılacağı Fan Store’ların yer alacağı salon tam anlamı ile bir kompleks halinde olacak demek yanlış olmaz. Şu ana kadar Blizzard Arena içerisinden bir görüntü paylaşılmadı. Blizzard bu konuda oldukça titiz bir çalışma yapıyor ve açılışa kadar salon bir sürpriz olarak kalacak gibi gözüküyor.

Blizzard Arena Los Angeles Açılışına Az Bir Zaman Kaldı! Blizzard Arena Los Angeles, Blizzard ve Activision firmalarının e-Spor için yeni bir destek adımı olduğunu söylemeliyiz. Geçtiğimiz yıllarda Activision, ESPN CEO’su Steve Bornstein’in yönetiminde özel bir e-Spor departmanı kurmuştu. Bu adımdan sonra e-Spor için oldukça önemli bir gelişme olan Blizzard Arena ile e-Spor her geçen gün daha da değerlenmekte.

Blizzard Arena Los Angeles, 7 Ekim tarihinde yapılacak açılış ile birlikte düzenleyeceği ilk etkinlik Overwatch Contenders Season of Playoffları olacak. Bu organizasyon sonrasında ise 13 Ekim tarihi itibariyle Hearthstone Championship Tour Summer başlayacak ve sonrasında Heroes of Strom ve World of Warcraft ile etkinler birbirini takip edecek.