Ana sayfa Global Haberler Blizzard Battle.net İle İlgili Geri Adım Attı

Blizzard Battle.net İle İlgili Geri Adım Attı

1489
Blizzard Battle.net
Blizzard Battle.net ile ilgili geri adım attı.

Blizzard Battle.net İle İlgili Geri Adım Attı! Oyun dünyasının efsanelerinden olan Blizzard oyunlarının dijital dağıtım servisi olan battle.net ismi için geçtiğimiz yıl Eylül ayında radikal bir karar alarak Battle.net isminden vazgeçip değişikliğe gitmişti. Bu gelişmelerin üzerinden geçen bir yılda Blizzard hayranları bu duruma pek alışabilmiş değildi ve sürekli bu isim yadırgandı. Blizzard bu değişimin kararından bu yana gelen tepkiler ile birlikte “Battle.net” isminde Blizzard Streaming, Blizzard Voice gibi isimlerle revizeler yaparak sürekli bir arayış içerisindeydi. Her isim değişikliği ile kullanıcıların Blizzard’a tepkisi daha da büyüdü ve bu isimlere alışmaları mümkün olmadı.

1996 yılından beri oyun dünyasında önemli yer edinen ve Diablo, Starcraft, World of Warcraft, Overwatch, Heroes of The Storm ve Hearthstone gibi meşhur oyunların üreticisi Blizzard oyunlarının deyim yerindeyse sinir sistemi olan battle.net hakkında “Aslında Battle.net teknolojisinde değişen ya da biten bir şey yoktu. Bu marka değişikliğinden sonra sizlerden gelen tepkileri dinledik, konu ile ilgili biraz daha kafa patlattık ve ismin olduğu gibi kalmasının en doğrusu olduğuna karar verdik. Bunu deneyimli geliştiriciler olarak söylüyoruz, isimler gerçekten önemlidir.” firmanın yaptığı bir blog paylaşımında ise “Değişimin zorlu olacağını tahmin ediyorduk ancak sizlerin fikirleri doğrultusunda Battle.net isminin kalmasının en doğru karar olduğunu anladık.” açıklamaları yapıldı.

Blizzard Battle.net İle İlgili Geri Adım Attı! Şirket geçen bu bir yıllık süreç içerisinde kullanıcılarının isteklerine karşı çıkmadı, Blizzard ve Battle.net isimlerini hem marka, hem de logo anlamında birleştirerek yeni bir oluşum içerisine girdi ve Blizzard Battle.net olarak anılacağını açıkladı. Bu oluşumda oyun camiasının fikirlerine saygı duyarak Battle.net isminden de vazgeçmemiş oldu. Sonuç olarak uzun yıllardır Blizzard oyunları ile büyüyen hayranlarının Battle.net ismi yaşamaya devam edecek. Bu revizyon sonucunda Blizzard’ın logosunda da değişim yapıp yapmayacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.