Ana sayfa Global Haberler Blizzard ve Nodwin Gaming Partner Oldu

Blizzard ve Nodwin Gaming Partner Oldu

198
blizzard-nodwin-oyun-ortakligi-ile-hintli-oyunculara-ulasacak

Blizzard Entertainment, NODWIN Gaming ile ortaklık yaparak çevrim içi hizmetlerini Hindistan’daki oyunculara sunmaya hazırlanıyor.

Blizzard Entertainment, çevrim içi hizmetlerinin dijital dağıtımını Hintli oyunculara ilk kez buluşturmak için NODWIN Gaming ile birlikte çalışmaya hazırlanıyor. Oyuncular, Hint rupileriyle Amazon, Digistore, Flipkart ve NOWDIN’in kendi ödeme ağ geçidi Novaplay gibi e-ticaret platformları aracılığıyla sunulan dijital denge kartları satın alabilecekler.

Hindistanlı oyuncular Blizzard oyunlarıyla buluşuyor

Mevcut ürünler listesi sadece Blizzard’ın World of Warcraft, Overwatch ve StarCraft gibi franchise listesindeki oyunları değil, aynı zamanda Call of Duty gibi Activision Blizzard ortak serilerinin yanı sıra sanal BlizzCon gibi olay tabanlı satın alımları da içerecek.

NODWIN Gaming’in Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Akshat Rathee: “NODWIN Gaming, ikonik Blizzard oyunu StarCraft’a büyük sevgisi olan iki adam tarafından kuruldu.” dedi.

“Blizzard evreninin olağanüstü enerjisine inanıyoruz ve  Hindistan’daki oyuncuların tüm Blizzard ürünlerine her zaman kolay erişebilmeleri gerektiğine inanıyoruz. NODWIN, oyunları daha erişilebilir hale getirmek için her zaman çabaladı ve umarım bu Blizzard’ı Hint oyun topluluğuna yaklaştırmak için birçok adımın ilkidir. ”

2012 yılında kurulan NODWIN, oyun sunucuları, veri hizmetleri, ödeme ve havale hizmetleri ve dijital dağıtım hizmetleri için uzun zamandır hizmet veriyor. Buna oyun platformu Steam ve yayıncısı Valve de dahil.

KPMG’ye göre Hindistan, 2019 yılında bölgede faaliyet gösteren 275’in üzerinde oyun geliştirme şirketi ile modern video oyunları için büyük bir beceri ve yetenek sağlayıcısı rolü oynuyor. Bununla birlikte, ücretsiz mobil oyunlar oynayan yüksek oyuncu sayısı, genel olarak düşük çevrim içi eğlence harcamalarına yol açtı. Hediye kartları ve benzeri hizmetler, yabancı PC oyun şirketlerinin bölgedeki minimum harcamayı azaltması ve Hintli oyuncular arasında yüksek fiyatlandırma algısını değiştirmesinin bir yolu olarak görülüyor.