Ana sayfa Global Haberler Blizzcon 2020 Etkinliği de İptal Edildi!

Blizzcon 2020 Etkinliği de İptal Edildi!

71
blizzcon-2020-etkinligi-de-iptal-edildi

Blizzcon 2020 Etkinliği de İptal Edildi! Blizzard Entertainment’in her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Blizzcon etkinliğinin bu yıl yapılmayacağı belirtildi. Korona virüs salgını sebebiyle iptal edilen fuar, etkinlikler listesine bir yenisi daha eklendi. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen etkinliğin bu yıl iptal edilmesinin sebebi olarak korona virüs salgını gösterildi.

Blizzard Entertainment’in her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği ve yeni oyun, yeni içeriklerini tanıttığı Blizzcon etkinliği şirket tarafından yapılan resmi açıklama ile iptal edildiği duyuruldu. Blizzard resmi bloğu üzerinden yapılan açıklamada BlizzCon 2020’nin korona virüs salgını sebebiyle iptal edildiği duyuruldu.

2005 yılından beri gerçekleştirilen BlizzCon etkinliği Activision ve Blizzard Enternatinment şirketlerinin birleşmesiyle 2008 yılında daha da büyük bir hal almıştı. Blizzard yapımları odaklı olan etkinlikte şirketin yeni tanıtımlarını gerçekleştireceği yapımların yanı sıra yeni güncelleme ve oyun içi yenilikler hakkında da tanıtımları gerçekleştirilmekte.

BlizzCon 2020 Etkinliği İptal Nedeni

Geçtiğimiz günlerde Blizzard resmi bloğu üzerinden yapılan açıklamada BlizzCon 2020’nin iptal edildiği duyuruldu. İptal sebebi olarak korona virüs salgını gösterilirken etkinlik baş yapımcısı Saralyn Smith açıklamalardan bulundu. Smith, “Dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle bu yılki BlizzCon etkinliğinin iptal edilmesi kararını verdik. Bu yıl içerisinde pek çok oyun fuarı ve etkinliği etkileyen korona virüs salgının BlizzCon içinde etkisi büyük oldu” sözlerine yer verdi.

Smith’in de bahsettiği gibi bu yıl içerisinde korona virüs salgını sebebiyle E3, Oyun Geliştiricileri Konferansı (GDC) ve Gamescom gibi önemli etkinlikler iptal edildi. Ancak bu etkinlikler tamamen dijital birer etkinlik haline dönüştürüldü.

BlizzCon fuar olarak gerçekleşmesinin dışında Overwatch World Cup, StarCraft II WCS Global Finalleri, World of Warcraft Arena Dünya Şampiyonası gibi pek çok önemli e spor turnuvasına ev sahipliği yapıyordu. Bu sebep ile turnuvaların aksamaması için BlizzCon 2021’in önümüzdeki yılın başında gerçekleştirilmesi bekleniyor.