Ana sayfa Türkiye'den Haberler Boğaziçi Ventures, TUBİTAK Girişim Destekleme Programına Kabul Edildi!

Boğaziçi Ventures, TUBİTAK Girişim Destekleme Programına Kabul Edildi!

575
Boğaziçi Ventures TUBİTAK Girişim Destekleme Programına Kabul Edildi!
Boğaziçi Ventures TUBİTAK Girişim Destekleme Programına Kabul Edildi!

Boğaziçi Ventures TUBİTAK Girişim Destekleme Programına Kabul Edildi! – Hubogi TUBİTAK TEYDEB çatısı altında gerçekleştirilen ‘Girişim Sermayesi Destekleme Programı’, Girişimcileri büyüme aşamasında destekleme projesi olan Boğaziçi Ventures’in başvurusunu kabul etti.

300 Milyon TL’ye yakın bir fon ile Boğaziçi Ventures’in kurmuş olduğu BV Growth Fonu, Hacettepe Teknokent liderliğinde 5 üniversite Teknopark ofisleriyle birlikte 5 yıl içerisinde 60 girişime yatırım yapacak.

Boğaziçi Ventures bünyesinde yer alan Türkiye Sermaye Piyasası Kurulu onaylı yatırım fonu BV Growth’a farklı şehirlerden 5 üniversite başvuru yaptı. Proje başvurularında Hacettepe Üniversitesi TGB Yönetici A.Ş., Afyon Uşak Zafer TGB Yönetici A.Ş., Ankara Üniversitesi Teknokent Yönetici A.Ş., Arı Teknokent Proje Geliştirme Planlama A.Ş. ve Çukurova TGB Yönetici A.Ş. yer aldı.

Boğaziçi Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Barış Özistek yapmış olduğu açıklamada, “Ülkemizden 4 farklı şehirden başlayarak ülke geneline yayılacağını düşündüğümüz bir proje için yola çıktık; ülke sınırlarını aşıp dünyaya yayılacak başarı hikayelerini ülkemizde arıyoruz, ortaklarımız ile birlikte bu yolculuğun ülkemize değer katacağına inanıyoruz. Vizyonumuza inanan yerli ve yabancı tüm yatırımcılarımız BV Growth Fonunu desteklemelerinden dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Fona yatırımları kabul etmeye bir süre daha devam edeceğiz. Ülkemizin gelişimini desteklemek ve teknoloji dünyasında yerlerini almak isteyenleri BV Growth fonuna katılmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.