Ana sayfa Global Haberler Bossa Studios Chet Faliszek İle Yoluna Devam Edecek

Bossa Studios Chet Faliszek İle Yoluna Devam Edecek

1034
Bossa Studios Chet Faliszek İle Yoluna Devam Edecek
Bossa Studios Chet Faliszek İle Yoluna Devam Edecek

Bossa Studios Chet Faliszek İle Yoluna Devam Edecek! Efsanevi oyun yapımcılarından olan ve kariyerinde Half – Life 2: Episode One, Portal, Half – Life 2: Episode Two, Left 4 Dead, Left 4 Dead 2, Portal 2 ve birçok efsane oyun bulunan Chet Faliszek geçtiğimiz aylarda Valve’den ayrıldığını duyurmuştu. Mayıs ayından beri sessizliğini koruyan ve biraz kafa dinleyen yapımcı sahalara geri dönüşünü gerçekleştirirken Bossa Studios ile anlaştı.

Faliszek Mayıs ayı içerisinde Valve’nin oyun yapmaması sebebiyle üzülerek ayrıldığını açıklamış ve bir devri sona erdirmişti. Ayrılığından sonra “ Ayrılma sebebimde heyecan verici ya da dramaatik bir şey yok. Orada 12 yıl boyuncu harika bir ekiple birlikte çalıştım, eşsiz oyunlara ve inanılmaz donanımlara imza attım fakat artık başka şeyler yapmak istiyorum. Bu günden itibaren ne yapacağım? herhangi bir planım yok ama yeni bir gelişme olursa açıklama yapacağım.” Şekllinde konuşan Faliszek Twitter üzerinden yaptığı açıklamada İngiliz oyun firması Bossa Studios ile çalışacağını fakat kendisinin Amerika’da Seattle’daki evinde kalmaya devam edeceğini belirtti. Bossa Studios’un stüdyolarının İngiltere’de olduğunu düşünürsek Faliszek ve Bossa arasında uzaktan bir çalışma olacağını söylemek yanlış olmaz.

Bossa Studios Chet Faliszek İle Yoluna Devam Edecek! Faliszek nasıl bir yapım ya da proje ile Bossa Studios hayatına başlayacağını ayrıntılı bir şekilde belirtmese de, co – op aksiyon oyunu olacağını ve yepyeni bir proje olacağı Faliszek’in mesajlarından tahmin ediliyor.

Önümüzdeki günlerde Bossa Studios ve Faliszek’ten yapım hakkında resmi bir duyuru beklenirken uzun bir zaman sonra hikayesi kaliteli bir oyunun geleceği haberini almak oyun severler için heyecan verici diyebiliriz.