Ana sayfa Global Haberler Canlı eSports Maçları BBC’de

Canlı eSports Maçları BBC’de

Canlı eSports maçları BBC'de! BBC olarak bildiğimiz British Broadcasting Corporation, canlı olarak eSports maçlarını yayınlayacağını duyurdu. Organizasyon, Gfinity Elite League Series One'dan sonraki altı hafta boyunca BBC 3'te maçları yayınlayacak. Bu süre zarfında, BBC, Street Fighter V, Counter Strike: Global Saldırı ve Roket Ligi maçlarını haftasonu dört saat canlı yayınlayacak.

1162
Canlı eSports Maçları BBC'de
Canlı eSports Maçları BBC'de

Canlı eSports maçları BBC’de! BBC olarak bildiğimiz British Broadcasting Corporation, canlı olarak eSports maçlarını yayınlayacağını duyurdu. Organizasyon, Gfinity Elite League Series One’dan sonraki altı hafta boyunca BBC 3’te maçları yayınlayacak. Bu süre zarfında, BBC, Street Fighter V, Counter Strike: Global Saldırı ve Roket Ligi maçlarını haftasonu dört saat canlı yayınlayacak.

Canlı eSports Maçları BBC’de

Aslına bakarsanız; BBC, eSports etkinliklerini canlı olarak genç kitleye sunan ve getiren ilk büyük televizyon kanalı değil, ancak espor’un böylesine büyük bir medya devinin yayın akışına dahil edilmiş olması bile, espor’un son bir kaç yılda ne kadar büyük bir ivme ile önemli hale geldiğini kanıtlıyor. Özellikle son bir kaç yıldır genç kitlenin TV’den dijitale kayması sonrası BBC’nin böyle bir atılım yapmış olması bir çok medya devini de harekete geçirecektir diye düşünüyoruz.

BBC’nin elektronik sporlara yaptığı yatırımın detaylarını BBC Web sitesinde bulabilirsiniz.