Ana sayfa Global Haberler CCP Games VR’den Vazgeçti!

CCP Games VR’den Vazgeçti!

868
CCP Games VR’den Vazgeçti
CCP Games VR’den Vazgeçti

İzlanda merkezli şirket CCP Games, mobil ve PC platformuna odaklanmak için VR’den vazgeçtiğini ve 100 personeli ile yollarını ayıracağı açıklandı. Şirket Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Atlanta stüdyosunu kapattı ve İngiltere’deki Newcastle bürosunu satışa sundu.

Şirket hayatına merkezi olan İzlanda Reykjavik ve İngiltere Londra ofisleri ile devam edecek. CCP Games’in bu stratejisinin sebebi, geçtiğimiz ay CCP Games’in PlayRaven ile yaptığı ortaklık olarak gösteriliyor. Yapılan bu ortaklıkla önümüzdeki yıl çıkaracakları oyuna odaklanmak isteyen CCP Games, PC ve mobil alanında yeniden planlanmaya gidiyor.

CCP Games CEO’su Hilmar Petursson “Önümüzdeki yıllarda oyun pazarında CCP Games’in nasıl değişim göstereceğini göreceğiz.” dedi. Konuşmasının devamında Petursson, “Yayınlamış olduğumuz VR oyunlarının başarısına rağmen, odak noktamızı PC ve mobil platformdaki girişimlerimize kaydıracağız. Mevcut VR oyunlarımızın desteği ise aynı şekilde devam edecek ve Reykjavik ve Londra ofislerimizde merkezleşeceğiz.” Petursson yapmış olduğu konuşmasını “VR oyunlarımızın başarısından ve yapımlarımızla gurur duyuyoruz.” şeklinde tamamlayarak CCP Games’in VR platformundan resmi olarak çekildiğini açıklamış oldu.