Ana sayfa Global Haberler CD Projekt Witcher 3’ün Satış Rakamlarını Açıkladı!

CD Projekt Witcher 3’ün Satış Rakamlarını Açıkladı!

382
CD Projekt Witcher 3’ün Satış Rakamlarını Açıkladı!
CD Projekt Witcher 3’ün Satış Rakamlarını Açıkladı!

CD Projekt Witcher 3’ün Satış Rakamlarını Açıkladı! CD Projekt 2019 yılının ilk yarısının rakamlarını geçtiğimiz gün açıkladı. İstatistiklere bakıldığında ilginç bir yarıyıl geçiren şirket Cyberpunk 2077’nin ön siparişlerinden oldukça memnun gözüküyor.

2019 yılının ilk yarı rakamlarına bakıldığında PC üzerinden dijital satışlarda büyük bir üstünlük gözükse de Witcher 3 çıkışından 4 yıl geçmiş olmasına rağmen halen stüdyonun zirvesinde yer alıyor. CD Projekt CFO’su Piotr Nielubowicz 2019 yılı ilk yarısı hakkında yaptığı değerlendirmede şu sözlere yer verdi: “Finansal olarak 2019’un ilk yarısında The Witcher 3’ün satışlarının dikkat çekici olduğunu görüyoruz. Bu da bizim yüksek kalitede oyunlara yatırım yapma inancımızı arttırıyor.”

Geçtiğimiz yıla göre daha fazla satış yapmayı başaran oyunun bu performansı stüdyoyu oldukça memnun etmiş durumda. Ayrıca açıklamada stüdyonun Gwent benzeri yan oyunlar için ipuçları vererek bu oyunların gelebileceğinin sinyallerini verdi. Witcher evreninin de sonunun gelmediği bu basın açıklamasında tekrardan vurgulanmış oldu.

Oyunların pek çok farklı bağımsız yapımcıların bünyesinde bulunması konusunda da konuşan Nielubowicz firmanın pek çok projede paralel çalışmalar gerçekleştireceğini ve çift oyunlu modelin, yeni bağımsız oyunların üretiminde riski en aza indireceklerine de değindi.