Ana sayfa Global Haberler CD Projekt’in Piyasa Değeri 1.6 Milyar Dolar

CD Projekt’in Piyasa Değeri 1.6 Milyar Dolar

1356
CD Projekt'in Değeri 1.6 Milyar

Geçtiğimiz senenin Eylül ayında açıklanan piyasa değeri 1 milyar doları geçen CD Projekt, büyüme yolunda hızlı ve emin adımlar atıyor. Polonya menşeili CD Projekt’in şuanki piyasa değeri ise 1.6 milyar doları çoktan geçti. The Witcher serisi ile ünlenen ve PC oyun sektöründe önemli bir yere sahip olan CD Projekt, bir başka oyun devi olan CAPCOM‘u da geride bırakmayı başardı.

GOG‘un başarılı noel satışları, Steam entegrasyonu ve Gwent‘in betasının da başarılı olmasıyla şirketin büyüme ivmesi artış gösterdi.

CD Projekt, şuanki büyümesi ve piyasa değeri ile Polonya Borsası’ndaki en büyük 15. şirket olmayı başardı. Şirketin hisse değeri son 5 senede %1200 artış göstermiş oldu. Son 3 ayda ise hisse değeri %56 artmış oldu. CD Projekt, gelirlerinin %95’ini Polonya dışından elde ediyor. CDP ayrıca, Polonya’da bilişim alanındaki en büyük ihracatçı konumunda.

CD Projekt altında aynı zamanda, oyun geliştiricisi CD Projekt Red ve GoG Galaxy yer alıyor. Bakalım yaşanan bu yükseliş, önümüzdeki dönemde de doğru orantılı olarak devam edecek mi!?

CD Projekt Hakkında

CD Projekt, video oyunu ve dijital dağıtım sektörlerinde faaliyetini sürdüren bir firma. 1994 yılında Marcin Iwiński ve Michał Kiciński tarafından kurulan firma, kendisine bağlı oyun stüdyosu CD Projekt RED’in geliştirdiği The Witcher video oyunu serisi ile tanınmaktadır. Aynı zamanda internet üzerinden video oyunu satan GOG.com adlı site de CD Projekt’e bağlı.