Ana sayfa Global Haberler CES 2020: Razer Oyun Dünyasına Özel Yeni Donanımlarını Tanıttı

CES 2020: Razer Oyun Dünyasına Özel Yeni Donanımlarını Tanıttı

366
CES 2020: Razer Oyun Dünyasına Özel Yeni Donanımlarını Tanıttı
CES 2020: Razer Oyun Dünyasına Özel Yeni Donanımlarını Tanıttı

Oyun dünyasının gözde markalarından biri olan Razer, CES 2020’de üzerinde çalıştığı yeni oyun makinelerinin tanıtımını yaptı. Bu makinelerin arasında yeni Razer Kishi evrensel mobil oyun kontrol cihazları, Razer Sila 5G Ev Router’ını, Razer Tomahawk masaüstü oyun bilgisayarı bulunuyor. Ayrıca bu cihazların yanı sıra çeşitli oyun yayıncıları ve teknolojik ürün satıcıları ile ortak çalışarak oluşturulan yeni Razer eRacing Simulator konseptini de açıkladı.

Las Vegas’da düzenlenen ve 7 – 10 Ocak arasında devam eden CES 2020’de ziyaretçiler için birçok aktivite düzenlendi. Ziyaretçiler Razer’ın bilgisayar sistemlerini deneyimlerken, NVIDIA’nın GeForce NOW bulut oyununun önizlemesinin keyfini de sürebiliyor.

Razer yeni oyun ekipmanları ile çok iddialı!

Oyun donanımı, yazılımı ve hizmetlerinde öne çıkan Razer, oyuncuları bulut ve mobil oyunların geleceğine hazır hale getirmeyi amaçlıyor. Bu amaçları doğrultusunda yüksek performanslı giriş aygıtları ve altyapı çözümleri için ekosistem oluşturmayı hedef haline getiriyor. Razer, bu sene düzenlenen CES’de iOS ve Android cihazlara evrensel bir bulut oyunculuğu kontrol cihazı olan Kishi ile ilk oyun odaklı 5G yönlendiricisi olan “Sila 5G” Home Router’ını tanıttı.

Kishi’nin özellikleri arasında Android ve iOS platformları için düşük gecikmeli oyun oynama desteği yer alıyor. Razer’ın bu yeni bulut uyumlu kontrol cihazı Gamevice ile iş birliği yapılarak üretildi. Cihaz, Android ve iOS platformları için yılın ilerleyen zamanlarında satışa sunulacak.

Bir diğer ekipman Razer Sila ise aynı amaçla tasarlanmış bir üründür. Sila, Razer tescilli FasTrack motorunu içeren sabit ve mobil oyun sırasında ultra düşük gecikme süresi sunacak şekilde tasarlanmış yüksek hızlı bir ağ cihazıdır.

Dahili şarj edilebilir pili sayesinde gittiğiniz her yerde, gecikmesiz olarak turnuvalar için 5G erişim noktası olarak da kullanılabiliyor.

Kompakt oyun sistemleri yeniden tanımlanıyor

Intel NUC 9 Extreme Compute Element için mükemmel uyumlu olan Tomahawk N1, Razer’in minimalist tasarım anlayışını ön plana çıkarıyor. Bu tasarım oyun kasasına aktarılan gelişmiş bir modüler düzene sahip! Bu tasarım, masaüstünün gereksiz bölümlerini atarak yüksek saat ve kare hızlarına ulaşabilen kasa olma özelliğini taşıyor.

Ayrıca espor için büyük bir adım olacak E-Racing Simulator konsepti oyunculara bugüne kadar olan en sürükleyici yarış deneyimini sunacak. Bu model, Vesaro, Simpit, Fanatec ve Synthesis VR teknolojisi ile 202 derecelik bir projeksiyon sistemleriden oluşuyor. E-Racing dünyası için de büyük bir girişim gibi gözüküyor!