Ana sayfa Türkiye'den Haberler Çin’li Yayın Platformu Nimo TV, Gaming İstanbul’da!

Çin’li Yayın Platformu Nimo TV, Gaming İstanbul’da!

300
Çin’li Yayın Platformu Nimo TV, Gaming İstanbul’da!
Çin’li Yayın Platformu Nimo TV, Gaming İstanbul’da! - HUBOGİ

Çin’li Yayın Platformu Nimo TV, Gaming İstanbul’da! Çin oyun yayın dünyasının en büyükleri arasında yer alan Nimo TV ilk kez Gaming İstanbul’da yer alacak. Tencent’in de ortağı olduğu Huya şirketi çatısı altında yer alan Nimo TV Gaming İstanbul’da ana sahne, influencer lounge ve giriş bilekliği sponsoru olarak yer alacak.

10 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Nimo TV, Gaming İstanbul ile birlikte Türkiye pazarında da aktif olarak faaliyetlerde bulunma girişimleri yapıyor. Nimo TV CEO’su Fee Liu yaptığı açıklamasında “Türkiye’de yaklaşık 30 milyon oyuncu var. Bu rakamı göz önünde bulundurduğumuzda bizim için oldukça önemli bir Pazar olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcılarımız ile ilk kez Gaming İstanbul gibi bir fuarda buluşmak bizi oldukça mutlu ediyor. Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de oyun sektörünü destekleyerek e spor’un ve oyun sektörünün gelişmesine katkı sağlamak istiyoruz. Hedeflerimiz arasında Türkiye’nin en büyük ve en profesyonel e spor yarışmalarını ve canlı yayın platformlarını oluşturmayı hedefliyoruz. Bu yoldaki ilk adımlarımızı Gaming İstanbul ile resmi olarak açıklayacağız. Ayrıca bu fuarın sponsorları arasında bulunmaktan da gurur duyuyoruz.” Şeklinde sözlere yer verdi.

Nimo TV’nin Gaming İstanbul ile resmi olarak açıklayacağı partnerlik ve işbirlikleri arasında tanıdık isimlerde yer alıyor. Bu organizasyon ve takımlar ise şu şekilde;

  • League of Legends Partnerlik,
  • Dark Passage,
  • Beşiktaş,
  • 1907 Fenerbahçe,
  • Galakticos,
  • İstanbul Wild Cats,
  • 5 Ronin,
  • Royal Youth,
  • Aurora

Öte yandan Gaming İstanbul ana sahnesinde Nimo TV tarafından düzenlenecek ve 32 kişiden oluşan 8 takımlık PUBG Mobile turnuvası ve 40 kişi, 8 takımdan oluşacak Mobile Legends Bang Bang turnuvası düzenlenecek. Nimo TV’den canlı olarak yayınlanacak olan bu turnuvaya ziyaretçilerde katılım sağlayabilecek. Etkinliği katılacak influencer’lar arasında Kaos’ta yer alıyor. Ayrıca etkinlik boyunca iPad ve PS+ gibi hediyelerde dağıtılacak. Etkinlik kapsamında Conan Exiles ve Mount & Blade II Death Match karşıları, cosplayerlar ve VR Veat Saver, Fortnite Parkour gibi etkinliklere de katılım sağlayabilecek. Gaming İstanbul etkinliği 30 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında İstanbul Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek.