Ana sayfa Global Haberler Clash of Clans Tasarımcısı Supercell’den Ayrılıyor!

Clash of Clans Tasarımcısı Supercell’den Ayrılıyor!

1144
Clash of Clans Tasarımcısı Supercell’den Ayrılıyor!
Clash of Clans Tasarımcısı Supercell’den Ayrılıyor!

Clash of Clans Tasarımcısı Supercell’den Ayrılıyor! – Hubogi Finlandiya merkezli şirket Supercell’de Clash of Clans eş tasarımcısı ve Supercell Oyun Lideri olan Lasse Louhento altı yıllık Supercell serüvenini sonlandırıyor.

Louhento altı yıldan fazladır çalıştığı Supercell vedasını 10 Kasım tarihinde Facebook üzerinden “bugün büyüdüğüm 6 buçuk yıl sonra Supercell’den ayrılmaya karar verdim. Son günüm bugün. Bu büyülü yolculuk için hepinize teşekkürler!” diyerek vedasını açıklamıştı. Bu açıklamaların ardından herhangi bir konuşma yapmayan Louhento’nun Supercell’den neden ayrıldığı ve gelecek planında ne olduğu konusunda da herhangi bir açıklama yapmadı.

Louhento, Supercell’e 2011 yılının Ağustos ayında Sulake Labs’tan katılarak Sanat Yönetmeni görevi verilmişti. Ayrıca Louhento Supercell’in en büyük oyunlarından biri olan Ağustos 2012 yılında piyasaya sürdükleri Clash of Clans’ın yaratıcılarından gösteriliyordu. Supercell öncesi Housemarque ve Bloodhouse gibi şirketlerde Grafiker olarak çalışan Louhento yaklaşık 20 yıldır oyun endüstrisi içerisinde yer alıyor.

Louhento’nun gelecek planı ve Supercell’in Louhento yerine kimi geçireceği konusunda henüz net bir açıklama olmamasına karşın önümüzdeki günlerde her iki tarafta konu ile ilgili açıklama yapmaları bekleniyor.