Ana sayfa Global Haberler Cloud9, Guinevere Capital ile Partner Olduklarını Açıkladı

Cloud9, Guinevere Capital ile Partner Olduklarını Açıkladı

73
hubogi-cloud9-guinevere-capital-ile-partner-olduklarini-acikladi

Kuzey Amerika kuruluşlu olan Cloud9, Excel Esports’un küçük oranda hissesine sahip Guinevere Capital ile strateji odaklı bir partnerlik anlaşması yaptığını açıkladı.

Partnerlik, Guinevere Capital’ın Overwatch Ligi’nde yer alan London Spitfire ve Contenders takımı British Hurricane’ı yöneten Cloud9’un yan kuruluşu olan Kings Row LLC üzerinde lojistik alanda yönetim yapılmasını sağlayacak.

Partnerlik anlaşması, Guinevere Capital tarafında 2021 yılında yerel ticari ortaklıklar aracılığıyla ve İngiltere topluluğuyla bağlantı kurarak Londra Spitfire için temeller inşa etmesi amacıyla yürürlüğe girdi. Danışmanlık ve yatırım firması, Overwatch Ligi serisinin ticari başarısını desteklemeleri için, önceden Minute Media’dan olan Duncan McMonagle’a, HP tarafından Microsoft’a ve OMEN’de eskiden yer almış Jason Spiller’e ulaştı.

Cloud9 Başkanı Dan Fiden, partnerlik hakkında konuştu: “Cloud9 Overwatch Ligi’ne yatırım yapma kararı verdiğinde, İngiltere’de online etkinlikler, pazarlama ve ticari operasyonlar üstlenmenin zor olacağını biliyorduk. Guinevere’deki ekiple, Avrupa’daki geleneksel spor, medya ve esporlardaki geçmişleri ile bağlantı kurduğumuzda, bu, bizi işi kurmak için doğru ortak olacaklarına ikna etti. Yerel destek, ekibin ticari ve topluluk açısından büyümesini sağlayacaktır.

Guinevere Capital global partnerlerine yeni isimler katıyor

Guinevere Capital, Excel Esports ile olan bağlarının yanı sıra Esports High Performance Centre ve Oceanic Esports markaları olan LG Dire Wolves, Sydney Drop Bears, N8 Esports ve Supastellar’ın da portföyünde yer alıyor.

Guinevere Capital Genel Müdürü David Harris açıklamasına eklemede bulundu: “İngiltere espor sahnesinde, dünyanın geri kalanıyla karşılaştırdığınızda hala az gelişmiş olan büyük bir potansiyel var. Guinevere için Londra Spitfire ile çalışma fırsatı, iki büyük İngiliz markası üzerinde çalışmamızı sağlayacak ve bölgedeki kendi adımızı duyurabileceğiz. Amacım İngiltere ve Avrupa espor ekosistemini geliştirmeye yardımcı olmak ve Londra Spitfire ve İngiliz Kasırgası gibi organizasyonlara yardımcı olmak, son derece yetenekli iki ekip, kalabalığın arasından sıyrılmak, seslerini topluluk arasında duymak ve markaların dikkatini çekmek için ortak oluyorlar.”