Ana sayfa Global Haberler Com2uS’ın Üçüncü Çeyrek Mali Raporunu Yayınladı

Com2uS’ın Üçüncü Çeyrek Mali Raporunu Yayınladı

965
Com2uS’ın Üçüncü Çeyrek Mali Raporunu Yayınladı
Com2uS’ın Üçüncü Çeyrek Mali Raporunu Yayınladı

Com2uS’ın Üçüncü Çeyrek Mali Raporunu Yayınladı! – Hubogi Güney Kore merkezli video oyun geliştirici firma Com2uS, geçtiğimiz günlerde 30 Eylül 2017’de biten üç aylık çeyrek mali yılın raporlarını açıkladı.

Bu çeyrekte 112,8 milyon dolarlık gelir elde eden şirket %6,4’lük bir artış gördü. Net geliri bir önceki çeyreğe göre %28,8 oranında artarken 35,7 milyon dolara yükseldi. Yurtdışı gelirleri ise tek başına 98,9 milyon dolar seviyesine ulaştı. Bu gelirlerin %61’ini Kuzey Amerika ve Avrupa satışları oluşturuyor. Com2uS’ın amiral gemisi ünvanını Summoners War: Sky Arena alırken MLB 9 Innings 17 ve Golf Star’da en çok kazandıranlar arasında bu çeyrekte yer aldı.

Ayrıca Güney Koreli şirket Summoners War: Sky Arena’nın IP’sini genişletmek için büyük bir adım planlıyor. En iyi MMO oyunu haline gelmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bunun yanı sıra Majestia, Birdie Crush, Heroes War 2 ve VR versiyonunda Ace Fishing oyunlarını yayınlamaya hazırlanan şirket gelecek yıla iddialı bir giriş yapacak gibi gözüküyor.

Summoners War için 25 Haziran’da Los Angeles’ta gerçekleştirdikleri Summoners War World Arena Championship ile eSpor’a yönelen şirket turnuva sonunda 50,000 dolarlık ödül havuzu dağıttı. Ağustos 2017 itibariyle 100 milyon dolarlık geliri aşan oyun için film, anime ve birçok farklı projede gelecek için düşünülüyor.