Ana sayfa Espor Corona Nedeniyle PUBG Global Series Ertelendi!

Corona Nedeniyle PUBG Global Series Ertelendi!

268
Corona Nedeniyle PUBG Global Series Ertelendi!
Corona Nedeniyle PUBG Global Series Ertelendi!

PUBG için bu yıl planlanan en önemli etkinliklerden biri olan PUBG Global Series Corona nedeniyle ertelendi. Resmi bir açıklamayla duyurulan bu üzücü gelişmeyle ilgili detaylar haberimizde.

Oyun türleri arasında bir yenisinin yayılmasına ön ayak olan PUBG için üzücü bir gelişme söz konusu. PGS etkinliği Coronavirüs sebebiyle ertelendi. Turnuvaya birkaç gün kala alınan bu karar oyunseverlerin ve katılımcıların sağlığını korumak adına alındı. Coronavirüs Salgını konusunda gelişmeleri sıkı takip ettiklerini açıkladıkları duyuruda kararın kendileri için de zor olduğunu belirttiler. Süresiz olarak ertelenen PUBG Global Series hakkında ne zaman gerçekleşeceği konusunda henüz bir bilgi verilmedi.

Yapılan açıklama metni şu şekilde;

“PUBG Corporation, son zamanlarda Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel bir sağlık tehditi olarak ilan edilen Coronavirüs’ün yayılmasını aktif olarak izliyor.

Oyuncularımızın, çalışanlarımızın ve taraftarlarımızın sağlığının ve güvenliğinin en önemli önceliklerimiz olması sebebiyle, Nisan ayındaki PGS Berlin etkinliğini erteleme kararını almak bizim için zor bir süreçti. Bölgesel elemelerin tarihlerinde ve saatlerinde de ayrıca değişikliğe gidilebilir. 2020 yılında dört PUBG küresel espor etkinliğini gerçekleştirme planımız halen geçerlidir ve PGS Berlin’in ne zaman düzenlenebileceğine ilişkin seçenekleri aktif olarak araştırıyoruz.

Espor hayranları, oyuncular ve ekip için en iyi seçenekleri gözden geçirdikten sonra güncellemeleri paylaşacağız. Bu süreçte gösterdiğiniz sabır ve anlayış için teşekkür ederiz.”

Daha önce benzer gelişmeleri farklı oyunlar için de görmüştük. League of Legends’ın Çin Ligi olan LPL’de karşılaşmalar bir süre ertelenmişti. Ardından alınan bir kararla yüksek önlemler alınarak akışın devam etmesi sağlanmıştı. Her maç sonrasında eldivenlerin ve maskelerin değiştirilmesi gibi önlemler alındığı duyurulmuştu.

Yalnızca espor etkinlikleri etkilenmedi. Örnek vermek gerekirse Çin’de gerçekleştirilecek olan birçok spor etkinliği bakanlık tarafından ertelenmişti. Ayrıca sanatsal, teknolojik ve üretimsel alanda da pek çok sıkıntı yaşanıyor. Kalabalık alanlarda gerçekleştirilen etkinliklerin de bakanlık tarafından durdurulduğunu biliyoruz. Geçtiğimiz günlerde The Outer World oyununun Nintendo Switch versiyonu için de erteleme kararı alınmıştı. Oyunun Nintendo Switch portunu hazırlayan Virtuos Games firması Çin’de bulunuyor. Coronavirüs Salgını’nın daha geniş kitlelere ulaşmasından ötürü firmanın bir süredir kapalı olduğu belirtilmiş ve oyunun bu sebeple ertelendiği açıklanmıştı.