Ana sayfa Global Haberler Counter Strike Global Offensive Ücretsiz Oluyor

Counter Strike Global Offensive Ücretsiz Oluyor

992
Counter Strike Global Offensive Ücretsiz Oluyor - Hubogi
Counter Strike Global Offensive Ücretsiz Oluyor - Hubogi

Counter Strike Global Offensive Ücretsiz Oluyor! PC platformunda oyun dünyasının belki de gelmiş geçmiş en popüler oyunlarının başında yer alan Counter Strike serisinin son oyunu olan Counter Strike: Global Offensive yapımcısı Valve şaşırtıcı bir karar alarak oyun severleri heyecanlandırdı.

Valve’nin en büyük gelir kaynaklarından biri olan Counter Strike: Global Offensive, dünyada milyonlar tarafından oynanmakta ve izlenmekte. Ülkemizde de oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip oyunun yapımcısı Valve gerek oyun satışları ve oyun içi satışlardan, gerekse ülkemizde ve dünya genelinde yapılan etkinlik ve turnuvalardan elde ettiği gelirler ile tabiri caizse para basıyor.

Geçtiğimiz günlerde Counter Strike: Global Offensive için oyunun uzak doğulu hayranlarını şaşırtacak bir haber geldi. Çin’in en büyük oyun dağıtımcılarından olan Perfect World ile masaya oturan ve anlaşmaya varan Valve bu anlaşma sonrasında, Counter Strike: Global Offensive oyununu Çin vatandaşları için ücretsiz bir şekilde oynanabilir bir hale getirdi.

Counter Strike Global Offensive Ücretsiz Oluyor! Bu anlaşma sonrası oyunu yine de satın alınabilir bir halde mağazasında tutan Valve, ayrıca oyunu satın alanlar içinde birbirleri ile oynayabilecekleri match making sistemini oyuna ekledi. Bu şekilde ücretsiz olarak oyunu oynayanlar, satın alarak oynayanları rahatsız edemeyecek.

Counter Strike: Global Offensive oyununda uzun süredir hile vb. birçok sorun ile boğuşan Valve Çin’de başlattığı bu uygulamayı önümüzdeki günlerde diğer bölgelerde de uygular mı bilinmez. Fakat bu uygulamanın bir ücretsiz hizmetten çok oyun içindeki sorunları çözmek için uygulanan bir çözüm olduğunu ve Çin’in de pilot bölge seçildiğini düşünmek yanlış olmaz. Önümüzdeki günlerde Valve’ın bu konu hakkında daha ayrıntılı bir açıklama ile tüm Counter Strike: Global Offensive hayranlarını bilgilendirmesi bekleniyor.