Ana sayfa Global Haberler Crytek CEO’su Cevat Yerli Görevini Bıraktı

Crytek CEO’su Cevat Yerli Görevini Bıraktı

1202
Crytek CEO'su Cevat Yerli Görevini Bıraktı
Crytek CEO'su Cevat Yerli Görevini Bıraktı

Crytek CEO’su Cevat Yerli Görevini Bıraktı! – Hubogi Crytek CEO’su Cevat Yerli görevinden ayrıldığını açıkladı. Crytek’in resmi web sayfasından yapılan açıklamaya göre Cevat Yerli’den boşalan koltuğa kardeşleri Avni Yerli ve Faruk Yerli geçecek ve ikisi CEO’luk görevini birlikte yürütecekler.

Yayınlanan basın bülteninde stüdyonun başlıca hedefinin sektörün önde gelen motorlarından CRYENGINE’i geliştirmek, Frankfurt stüdyosuyla Hunt: Showdown’ın, Kiev stüdyosuyla da Warface’in desteklenmesine devam etmek şeklinde açıklama yapıldı. Crytek’in İstanbul ofisi de Warface’in Türkiye sorumlusu olmaya devam edecek.

Cevat Yerli yapmış olduğu açıklamasında;

“Firma bu kadar kuvvetli bir pozisyondayken liderliği Avni ve Faruk’a bırakmak için çok iyi bir zaman olduğunu düşündüm. Kardeşlerimle birlikte neredeyse 20 yıl önce kurduğumuz bu firmanın bugüne kadar CEO’su olarak görev yapmaktan ve ekibimizin birbirinden büyük başarılara imza attığını görmekten büyük gurur duydum. Crytek’in çoğunluğa sahip hissedarı olarak kalmaya devam edeceğim ve yarınların neler getireceğini görmek için heyecanlanıyorum. Firmanın Avni, Faruk ve liderlik ekibinin kalanının yönetiminde başarılarına devam edeceğine inancım tam.” sözlerini söyledi.