Ana sayfa Global Haberler Crytek Frankfurt Ofisinden 15 Kişiyle Daha Yollarını Ayırdı

Crytek Frankfurt Ofisinden 15 Kişiyle Daha Yollarını Ayırdı

1364
Crytek Frankfurt
Crytek Frankfurt Ofisinde Hazırlanan The Climbg

Crytek Frankfurt genel merkezde sular durulmuyor. Geçtiğimiz dönemde bazı ofislerini kapatma kararı alan Crytek hakkında kapandı kapanacak dedikoduları devam edereken Warface’in iki kıta için yayın haklarının My.com’a satışıyla ilgili haberler doğrulanmıştı. Farklı ülkelerdeki ofislerin kapatılmasından sonra merkez stüdyolarından da işten çıkarma haberleri gelmeye başladı. Almanya genel merkezdeki ofiste, şirketin yayıncı takımından 15 kişi ile yolların ayrıldığı duyuruldu. Çalışanların Crytek’in Warface isimli F2P FPS oyunuyla bağlantısı olan kişiler olduğu açıklandı.

Crytek ortak kurucusu ve yöneticisi Avni Yerli yaptığı açıklamada, “Crytek’in öncelikli hedefinin oyun sınırlarını zorlamaya çalışmak. Öncelikle oyunu ve teknolojileri geliştirmeye odaklanmak için bu işi küçültüyoruz “dedi. “Ne yazık ki, bu sürecin kaçınılmaz etkilerinden biri, bugün ilan ettiğimiz işten çıkarmalar oldu. Crytek’teki her bir kişinin gayretli çalışması ve özverisi için son derece minnettarız ve elveda demek zorunda olduğumuz ekip üyeleri bu şükranın yansıması olan kapsamlı bir destek alacaktır. Ayrıca, başka yerlerde önemli yeteneklerini yansıtan yeni pozisyonlar için elimizden gelen her türlü desteği sunacağız” dedi.

Crytek son dönemde sanal gerçekliğe büyük miktarda yatırım yaptı. Şirket, Oculus Rift için mükemmel bir dağ simülatörü The Climb‘i hazırladı. Ayrıca VR macerası Robinson: The Journey isimli oyunu PlayStation VR için hazırladı. Fakat bu süreçler şirketin küçülmeye gitmesini önleyemedi ve dünyadaki farklı ülkelerde yer alan 5 ofisini kapatan Crytek şimdi de merkezdeki ekiplerden çalışanlarıyla yollarını ayırmaya başladı. Bu durum oyunların genel üretim sürecini etkilemeyecek dense de önümüzdeki dönem Crytek’ten farklı haberler duyabiliriz.