Ana sayfa Global Haberler Denuvo Hackerlara Karşı Mücadelesini Sürdürüyor!

Denuvo Hackerlara Karşı Mücadelesini Sürdürüyor!

1004
Denuvo Hackerlara Karşı Mücadelesini Sürdürüyor!
Denuvo Hackerlara Karşı Mücadelesini Sürdürüyor!

Denuvo Hackerlara Karşı Mücadelesini Sürdürüyor! – Hubogi Başta Electronic Arts, Sega ve Ubisoft olmak üzere birçok yapımcının oyunlarını koruyan şirket geçtiğimiz aylarda Middle Earth: Shadow of War oyununun yayın tarihinden çok kısa bir süre sonra kırılmıştı. Denuvo Software Solutions kullanan bir diğer oyun Resident Evil 7: Biohazard ve Mass Effect: Andromeda oyunları da neredeyse 1 hafta içerisinde crack’lenmiş halde oyun sitelerine eklenmişti. Tüm bu durumlar karşısında Denuvo şirketinin hackerlar karşısında nasıl bir mücadele gösterecekleri ve Assassin’s Creed Origins, Need for Speed Payback, Sonic Forces, Injustice 2, Football Manager 2018 ve Star Wars: Battlefront 2 gibi oyunlarında korsan mücadelesinde boyun eğip eğmeyeceği merak ediliyordu.

Yılın son çeyreğine bakacak olursak Ubisoft, Sega ve Electronic Arts oyunları bu savaştan galip çıkmış gibi gözüküyor. Football Manager 2018, Sonic Forces, Injustiec 2, Need for Speed Payback ve Star Wars: Battlefront 2 gibi oyunlar halen korsana teslim olmuş gibi gözükmüyor. Denuvo Software oyunlarda sisteminin son versiyonu ve VMProtect programını kullanıyor. Bu sayede oyunların kırılması korsanlar için daha güç bir hal aldı.

Şirket bu sistemin başarılı olması durumunda tüm oyunlarda WMProtect ve kendi yazılımlarının son versiyonunu kullanarak korsana karşı işi sağlama almayı hedefliyor.