Ana sayfa Global Haberler Discord Oyun Mağazası ile Değerini Yükseltti

Discord Oyun Mağazası ile Değerini Yükseltti

541
Discord Oyun Mağazası
Discord Oyun Mağazası

Discord geçtiğimiz haftalarda yayına başladığı oyun mağazası ile önemli yol kat etti. Şirket oyun mağazasının açıldığı günden bugüne yaklaşık olarak değerini 150 milyon dolar yükseltti.

Son yılların oyun pazarında en popüler platformu olan Steam’e rakip olarak piyasaya giriş yapan Discord, kendi mağazası içerisinden oyun satışı yaparak marka değerinni 150 milyon dolar yükselterek 2.05 milyar dolar seviyesine ulaştığı açıklandı.

Şirket elde edilen gelirin oyun mağazasını geliştirmede kullanılacağını belirtirken bu işlemlere paralel olarak asıl işleri iletişim teknolojisi konusunda da geliştirme ve iyileştirmeleri devam ettireceklerini ekledi. Kullanıcı iletişim sistemlerinde gelişmiş özellikler ile aylık abonelik sistemi ile hizmet sunan Discord 5$ ve 10$’lık paketler ile ana maddi kaynağını oluşturmayı hedefliyor.

Oyun mağazası pazarında zirveye gözünü diken şirket, geçtiğimiz haftalarda geliştiricilere %90’lık pay vereceğini de duyurmuştu. Sektöre hızlı girişi ile dikkatleri üzerine çeken Discord’un vaatlerini gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceği de tartışmalar arasında yer alıyor. İlerleyen zamanlarda şirketin oyun sektöründe yer edinip edinemeyeceği konusu netlik kazanacak.

Önceki HaberFortnite Davalardan Kurtulamıyor!
Sonraki HaberRazer Yeni HQ Ofisi ile 2020’de Singapur’da!
2012 yılında oyun sektörü ile profesyonel anlamda tanıştı. Joygame/Netmarble'da Gamemaster, Community Manager ve sonrasında Social Media Team Leader olarak 8 kişilik bir ekibi yönetti. Birçok dijital projede aktif görev aldı. Kendini sektör içerisinde ve sosyal medya yönetiminde geliştiren Batuhan, 4 senelik bir serüvenin ardından Joygame'den ayrıldı. Batuhan şu an Gaming in Turkey ailesinde, tüm sosyal medya, PR ve dijital projelerin başında Şubat 2016’dan bu yana görev almaktadır.