Ana sayfa Global Haberler Dying Light 2 de Ertelendi!

Dying Light 2 de Ertelendi!

420
Dying Light 2 de Ertelendi!
Dying Light 2 de Ertelendi!

Polonya’lı stüdyo Techland tarafından geliştirilen Dying Light 2 vaad ettikleriyle oyun dünyasında büyük yankı getirmişti. Çıkışını büyük bir sabırsızlıkla beklediğimiz oyun için üzücü haber geldi. Dying Light 2 süresiz olarak ertelendi.

E3 2018’de tanıtılan Dying Light 2 bir zombi-hayatta kalma oyunu. Dying Light’ın ilk oyununu oynamayan kişiler bu oyunu sıradan bir zombi avlama oyunu zannedebilir. Fakat öyle değil. Karakter gelişimi, özelleştirmeler, craft sistemi, looting (çevreden eşya toplama), parkur gibi çeşitli sistemleri içinde barındıran büyük bir yapımdı. Dying Light 2 ise tabii ki bunların üzerine daha çok ekleme ve iyileştirme yaparak çıkacaktır.

Dying Light 2 Nasıl Bir Oyun Olacak?

Dying Light 2 hakkında yayınlanan videolar ve açıklamalar ışığında söyleyebiliriz ki oyun gelişmiş bir açık-dünya-survivor oyunu olacak. Yani bu şu demek, oyunu oynarken bir anda hiç beklemediğiniz şeyler yaşanabilecek. Görev rotanızı değiştirerek farklı şeylere yönelebileceksiniz. Verdiğiniz kararlar oyunun hikayesinde değişikliklere sebep olacak. Zombiler dışında size tehdit oluşturan insanlara karşı da mücadele vereceksiniz.

dying-light-2-de-ertelendi

Serinin 2. oyununun haritası ilk oyunun haritasından 4 kat daha büyük olacak. Bu devasa haritada yapılabilecekler, keşfedilebilecek ortamlar ve bu büyüklükte bir haritanın boş kalmayacağını düşününce oyun için heyecanlanmamak pek de mümkün değil.

Techland’den Chris Avellone, Dying Light 2’nin açık dünyası hakkında oldukça iddialı. Verdiğiniz kararların diyalog esnasında A veya B seçeneğini seçmenizden ziyade doğal olarak gelişeceğini söylüyor. Sergilediğiniz hareketlerin dahi hikaye ve harita üzerinde büyük değişiklikler yaratacağını belirtiyor. Bu kararların harita üzerindeki düzeni değiştireceğini ve elinizde bulunan gücü hissedeceğinizi garanti ediyor.

Şehrin açık-dünyası ve verdiğiniz kararlarla ilgili bu videoyu izlemenizi tavsiye ederiz:

Oyunun hep mekanik kısımlarından bahsettik. Ancak hikaye anlamında da önemli isimlerle çalışıyorlar. Bunlardan biri de Witcher 3: Wild Hunt oyunundan Bloody Baron görev zincirinin yazarı Karolina Stachyra. Yani oyunda yalnızca sağdan sola koşup, çeşitli savaşlara katılıp ne yaptığınızı bilmeden ilerleme kaydetmeyeceksiniz. Her anını keyifle oynacağınız, bazen de hüzünleneceğiniz bir oyunun geldiğinin haberini verelim. Ayrıca ana hikaye dışında, yan görevlerde de derin hikayeler olacak. Takip ettiğiniz takdirde çok şaşırtıcı şeylerle karşılaşmanız mümkün olabilir.

dying-light-2-de-ertelendi

Geliştirici ekipten Tymon Smektala, oyunun ne kadar oynanış süresi sunacağıyla ilgili bilgiler vermişti. Oyunun sadece ana hikayesi 15 – 20 saat arası oynanış sunacak. Ancak asıl büyük haber ise haritayı didik didik etmeyi seven, her yerini keşfetmek isteyen oyuncular için 100 saate kadar oynanış süresi sunması.

Dying Light 2 Süresiz Olarak Ertelendi

Maalesef, insanları bu kadar beklentiye sokan ve 2020 yılının bahar döneminde çıkacağı açıklanan oyun ertelendi. Yapılan açıklamada ne kadar süre ertelendiği ve ne zaman çıkabileceği hakkında bir bilgi yer almadı. Bir tweet ile yapılan açıklamada “Kendi vizyonumuzu gerçekleştirmek adına daha fazla zamana ihtiyacımız var.” ifadesinden Techland’in yapılan oyundan henüz memnun olmadığı ve daha da geliştirmek istediği anlaşılıyor. Zira üzerinde çalıştıkları en büyük yapım olan bu oyun için bu kadar uğraş göstermelerine şaşmamak gerek.

Ocak ayında şu ana kadar yapılan üzücü duyurular yalnızca Dying Light 2 ile sınırlı kalmadı. Daha da çok beklenen Cyberpunk 2077, Final Fantasy VII Remake, Marvel’s Avengers ve Moons of Madness da ertelenen diğer oyunlardı.