Ana sayfa Global Haberler E3 2020 İptal Edildi İddiaları Yükseliyor!

E3 2020 İptal Edildi İddiaları Yükseliyor!

204
E3 2020 İptal Edildi İddiaları Yükseliyor!
E3 2020 İptal Edildi İddiaları Yükseliyor! - HUBOGİ

E3 2020 İptal Edildi İddiaları Yükseliyor! Coronavirüs salgını her geçen gün sektörlere olan etkisini arttırmaya devam ediyor. Ülkemizde de ilk vakanın resmi olarak tespit edilmesinin ardından E3 2020 içinde iddialar ortaya atılmaya devam ediyor.

İddialara göre geçtiğimiz günlerde iptal edilen Mobil Dünya Kongresinin ardından E3 2020’nin de corona virüs salgını sebebi ile iptal edildiği belirtildi. Birçok sektörü etkileyen ülkemizde de görüldüğü açıklana corona virüsü anlık olarak 4 bin kişinin üzerinde can kaybına neden oldu. Bu salgın sebebiyle uluslararası etkinliklerde tek tek iptal edilmeye devam ediyor.

Haziran ayında düzenlenen Electronic Entertainment Expo ya da diğer bir deyiş ile E3’ün bu salgın sebebi ile iptal edildiği iddiaları yükseliyor. Los Angeles’ta düzenlenen etkinliğe her yıl on binlerce katılımcı geliyor. Dünyanın en büyük oyun fuarlarından biri olan E3 2020’nin iptali hakkında ise henüz net bir açıklama yapılmadı.

E3 2020 İptal Edildi mi?

E3 2020’nin iptali konusunda ilk haber Ars Technica tarafından yapıldı. Teknoloji sektörünün önemli sitelerinden biri olan Ars Technica organizasyonun iptal edildiğini belirtti. Ancak bunu resmi olarak organizasyon yetkililerinin duyurmadığını ve konu hakkındaki açıklamayı ertelediklerini belirtti.

Genel olarak bakıldığında Ars Technica’nın iddialarının yersiz olmadığını söyleyebiliriz. Corona virüs salgını yüzünden Mobil Dünya Kongresi, Cenevre Otomobil Fuarı gibi uluslararası birçok etkinlik iptal edildi. Salgının yayılma oranının artması ile alınan tedbirlerde artıyor. Bu sebep ile E3 2020’nin iptali iddialarını da güçlendiriyor.

E3 yetkililerinin iptal haberini ertelemelerinin bir diğer nedeni olarak da yeniden fuar planlanması çalışmaları olduğu tahmin ediliyor. Tahminler arasında alternatif farklı lokasyon ve tarihlerde düşünüldüğünü belirten Ars Technica bu yılki etkinliğin çevrimiçi olarak gerçekleştirilebileceğini belirtiyor.

Bu gün itibariyle E3 2020 yetkililerinin yapacağı açıklamalar bekleniyor. Los Angeles’ta düzenlenecek olan etkinliğin iptal mi olacağı yoksa yeni bir lokasyon ve tarihte mü düzenleneceğinin ilerleyen günlerde açıklanması bekleniyor. Ayrıca etkinliğin çevrimiçi olarak da düzenlenebileceği iddiaları her geçen gün yükseliyor. Önümüzdeki günlerde resmi olarak yetkililerin etkinlik hakkında açıklama yapması bekleniyor.