Ana sayfa Türkiye'den Haberler Ekonomi Bakanlığı Desteklerinde Değişiklikler Oluyor

Ekonomi Bakanlığı Desteklerinde Değişiklikler Oluyor

1058
Ekonomi Bakanlığı Desteklerinde Değişiklikler Oluyor
Ekonomi Bakanlığı Desteklerinde Değişiklikler Oluyor

Ekonomi Bakanlığı Desteklerinde Değişiklikler Oluyor! – Hubogi Ekonomi Bakanlığı’nın “2015/8 Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticaretinin Desteklenmesi” isimli kararname ile  bilgisayar oyunları ve mobil uygulamalar için sağladığı desteklerde sene başından beri bazı değişiklikler oluyor.

Desteklerin onay süreci sene başında bakanlıktan, Türkiye İhracatçılar Meclisi’ne devredilmişti. Diğer sektörler için de bu onay sürecini yürüten Türkiye İhracatçılar Meclisi, bundan sonra alt kolu olan İMMİB ve onun altındaki Türkiye Elektrik, Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği üzerinden onay sürecini yürütecek.

Yeni süreçte desteklere başvurmak için aynı zamanda İMMİB üyesi de olmak gerekiyor. Üyelik için ilk başvuru ücreti 200TL, takip eden yıllarda ise 100TL olarak belirlenmiş durumdadır.

Ekonomi Bakanlığı Desteklerinde Değişiklikler Oluyor! Sene başındaki bu geçiş işlemi sebebiyle onaylar bir süre durmuştu ancak, İMMİB kendisine ulaşan başvuruları değerlendirmeye başladı.

Konulya ilgili İMMİB’in duyurusu şu şekilde:

01.04.2018 tarihinden itibaren İhracata Yönelik Devlet Yardımları (TURQUALITY Destekleri hariç) destek başvurularında ibrazı gerekli tüm bilgi ve belgelerin, firmanıza ait Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) adresi aracılığıyla Birliğimiz KEP adresine (immib@hs01.kep.tr) gönderilmesi gerekmektedir.

KEP aracılığıyla İBGS/Bakanlığa iletilen her başvurunun imza sirküleri ile birlikte sunulması, başvuruda yer alan belgelerden her birinin başvuru sahibini temsil ve ilzama yetkili kişi/kişiler tarafından 5070 sayılı “Elektronik İmza Kanunu” standartlarına uygun Nitelikli Elektronik Sertifika (NES) kullanılarak oluşturulan elektronik imza ile imzalanması ve elektronik imzalı dokümanların uzantılarının .pdf veya .pdf.imz olması zorunlu tutulmuş olup, 01.04.2018 tarihinden itibaren bu kriterleri taşımayan başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.

Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) hesabı, Kayıtlı Elektronik Posta Hizmet Sağlayıcılarından temin edilebilir. (https://www.btk.gov.tr/tr-TR/Sayfalar/KEP-Kayitli-Elektronik-Posta-Hizmet-Saglayicilar )

İMMİB iletişim bilgileri:

İSTANBUL MADEN VE METALLER İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Dış Ticaret Kompleksi A-Blok Çobançeşme Mevkii Sanayi Cad.
Yenibosna / Bahçelievler 34197 İSTANBUL / TÜRKİYE
Tel: 0212 454 00 00  – Faks: 0212 454 00 01
Web : www.immib.org.tr