Ana sayfa Global Haberler ELeague Logo Yüzünden Davalık Oldu

ELeague Logo Yüzünden Davalık Oldu

1016
ELeague Logo Yüzünden Davalık Oldu
ELeague Logo Yüzünden Davalık Oldu

ELeague Logo Yüzünden Davalık Oldu! Turner Broadcasting’in eSpor markası olan ELeague, ünlü spor giyim mağazası Adidas tarafından davalık oldu. Ünlü Alman markası ELeague’in logosunun kendi logolarına benzerliği sebebiyle geçtiğimiz hafta dava açtı.

İki markanın logolarındaki 3 çizgi arasındaki benzerlik oldukça fazla. Adidas yaptığı açıklamada ELeague’in, Adidas markasını içeren video oyunlarından FIFA, NBA 2K’nın turnuvalarına ev sahipliği yapma potansiyeline sahip dedi.

Adidas’ın eSpor endüstrisi ile derin bir geçmişi de var. 2006 yılına kadar şirket SK Gaming, CNB e-Sports Club, Copenhagen Wolves , Mousesports ve ESL’nin ENC 2008 sponsorluğunu üstlenmişti.

Turner Broadcasting’in, Adidas’ın iddiaları karşısında ne yapacağı konusunda henüz net bir bilgi yok. Resmi olarak kabul etmek ya da itiraz etmez için 40 günleri bulunan şirketin önümüzdeki günlerde resmi bir açıklama yapacağı düşünülüyor.

ELeague Logo Yüzünden Davalık Oldu Geçtiğimiz aylarda da Major League Baseball (MLB) ile Blizzard Entertainmet Overwatch League logosu konusunda bir marka tartışması yaşanmıştı. MLB ve Overwatch League logoları da birbirine oldukça fazla benziyordu. Aynı sorun şimdi de Adidas ve ELeague arasında uzunca bir süre devam edecek gibi gözüküyor. Önümüzdeki günler konuyu daha da aydınlığa kavuşturacak gibi gözüküyor.