Ana sayfa Global Haberler Electronic Arts Hisse Kaybı Yaşıyor!

Electronic Arts Hisse Kaybı Yaşıyor!

1040
Electronic Arts Hisse Kaybı Yaşıyor!
Electronic Arts Hisse Kaybı Yaşıyor!

Electronic Arts Hisse Kaybı Yaşıyor! – Hubogi NBC’nin yayınlamış olduğu rapor dahilinde Electronic Arts’ın hisselerinde baş yapıtlarından olan Star Wars Battlefront 2 ile birlikte düşüşe geçtiği ve oyunun piyasaya sürüldüğü günden bugüne kadar yaklaşık 3 milyar $ civarında değer kaybı yaşadığı belirtildi.

2017 yılına hızlı bir başlangıç yapan Electronic Arts, öyle ki Ocak ayından itibaren yaklaşık %39 değer kazanmış durumdaydı. Fakat Kasım ayı başından itibaren yapılan yanlış stratejiler ve alınan kararlar ile birlikte %8,5 ‘lik bir değer kaybı yaşadı. Star Wars Battlefront 2 ile yükselişe geçmeyi planlayan Electronic Arts Ekim ayında rekor seviyelere ulaşmış olsa da Kasım ayı başından itibaren düşüşe geçerek hisse fiyatları 107 dolar seviyelerine düşerek son ayların en düşük seviyesine geldi.

Electronic Arts’ın hisse düşüşü tüm sektörü etkileyen bir durum olmadığını belirten raporda Take-Two’nun hisselerinde % 5 oranında değer artışı gözlenirken, Activision hisselerinde ise ufak bir kıpırdanma olan binde 7 ‘lik oranında artış gözlemlendiği belirtildi.

Electronic Arts bu sert düşüş karşısında nasıl bir politika izleyeceği ve gerek oyun hakkında yapılan olumsuz algıları gerekse hisse fiyatlarını nasıl düzelteceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz. Ancak Electronic Arts’ın yaşamış olduğu bu olay sonucunda şirketler planlamalarında bir kez daha düşünerek adım atacaklardır.