Ana sayfa Global Haberler Electronic Arts’ta Ayrılık!

Electronic Arts’ta Ayrılık!

707
Electronic Arts'ta Ayrılık
Electronic Arts'ta Ayrılık

  Electronic Arts’ta Ayrılık! Electronic Arts tasarım baş yöneticisi Patrick Söderlund aldığı şaşırtan karar ile şirketten ayrılacağını açıkladı. Söderlund 12 yıllık EA Games macerasını sonlandırıyor.

Ayrılık haberini Electronic Arts CEO’su Andrew Wilson verdi. Wilson yapmış olduğu açıklamada Söderlund’a teşekkürlerini iletti ve bir devrin sona erdiğini duyurdu. Söderlund yaklaşık on iki yıl önce CEO’su olduğu DICE’nin satın alınması ile başlamış ve birçok önemli yapımda rol almıştı. Ayrıca Söderlund Frostbite oyun motorunun EA oyunlarına entegre edilmesi konusunda şirket içerisinde kilit rol oynayan isimler arasında yer alıyordu.

Electronic Arts ile yollarını ayıran Söderlund’un neden şirketten ayrıldığı konusunda bir açıklama yapılmadı ancak bu ayrılığın kötü olmadığı gözüküyor. Söderlund’a veda mesajında “Her zaman Electronic Arts ailesi’nin bir ferdi olacaksın. Şirketin ilerlemesinde yaptığın tüm katkılar için teşekkür ederiz.” İfadeleri yer aldı. Bu ayrılık sonrasında Electronic Arts’ın önemli bir ekip üyesini kaybettiğini söylemek yanlış olmaz. Şirketin önümüzdeki günlerde kadrosuna birini ekleyip eklemeyeceği ise merak edilen konular arasında yer alıyor.

Dahası ve gelişmeler için takipte kalın!