Ana sayfa Global Haberler Epic Games CEO’sundan Epic Store Açıklamaları

Epic Games CEO’sundan Epic Store Açıklamaları

544
Epic Games CEO’sundan Epic Store Açıklamaları
Epic Games CEO’sundan Epic Store Açıklamaları

Epic Games CEO’sundan Epic Store Açıklamaları! Epic Games CEO’su Tim Sweeney geçtiğimiz günlerde Epic Games Store özel oyunları hakkında açıklamalarda bulundu. Sweeney pazarlama taahhüttü, geliştiricilere olan destekler ve gelir garantisi gibi konularda yapılan destekler sonrasında stüdyoların Epic Store’a özel oyunlar çıkarmaya çalıştıklarını açıkladı.

Dikkatleri Supergiant Games yapımı Hades ile üzerine çeken Epic Store, kendi platformuna özel oyunlar konusunda açıklamalarda bulundu. Epic Games’in özellikle gelir garantisi projesi ile şirketleri platformuna gelmelerini bekliyor. Pazarda güçlü bir yer edinmek isteyen Epic Games Valve’nin Steam platformundan çok daha farklı bir rota izlediğini söylemek yanlış olmaz.

Epic Games CEO’su Tim Sweeney yapmış olduğu konuşmasında “Birden çok mağaza oyuncular için iyi fiyatlar, geliştiriciler için iyi teklifler ve yeni içerik, yeni inovasyon anlamına geliyor. Oyunlar mağazalara gelene kadar pazarlama taahhütleri, geliştirme süreçlerinin fonlanması, gelir garantisi gibi farklı teşvikler ile belirli maliyetler sonucunda mümkün hale geliyor.” Sözlerine yer verdi. Ayrıca Sweeney Steam’in almış olduğu %30’a karşılık kendilerinin %12 pay talep etmelerini geliştiriciler için avantajlı ve büyük bir fark olduğunu da sözlerine ekledi.

Birden fazla launcher ya da diğer bir deyiş ile platform kullanmanın dezavantajlar yaratabileceğinin farkında olduklarını belirten Sweeney uzun vadede başarılı işlerin ortaya çıkacağını belirtti. Resmi twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada ise Epic Games Store’da bir geliştirme ve inceleme sistemi üzerinde çalıştıklarını belirtti.