Ana sayfa Global Haberler Epic Games Google Play Store ile Yolları Ayırıyor

Epic Games Google Play Store ile Yolları Ayırıyor

854
Epic Games Google Play Store ile Yolları Ayırıyor
Epic Games Google Play Store ile Yolları Ayırıyor

Epic Games Google Play Store ile Yolları Ayırıyor! – Hubogi Epic Games son zamanların en çok oynanan oyunu Fortnite’ın Google Play Store’da yer almayacağını duyurdu!

Epic Games son zamanların en çok oynanan oyunu Fortnite’ın Google Play Storeda yer almayacağını duyurdu! Epic Games, Android kullanıcılarının uyumlu cihazlara oyunu kurup oynayabilecekleri harici bir yazılımı resmi Fortnite internet sitesinde piyasaya sürecek. Hafta başında yapılan açıklamalar, Epic Games’in oyunu Google Play Store’da olmayacağını doğrular nitelikte. Fortnite’ın Android işletim sistemine bağlı olarak piyasaya sürümünün Samsung Galaxy Note 9 ile birlikte olacağı söylentiler arasında.

Epic Games CEO’su Tim Sweeney, bu kararın iki sebebi olduğunu belirtti. Epic, oyuncularıyla doğrudan ilişkiler kurmayı tercih ediyor. Firma, bilgisayarda Valve’ın popüler istemcisi Steam’i kullanmak yerine kendi Epic Games İstemcisini kullanıyor. Sweeney, “Epic Games, mümkün olduğunca her türlü platformda oyuncuları ile doğrudan ilişkiler kurmayı hedefliyor” açıklamasında bulundu.

İkinci sebebi ise finansal anlaşmazlıklar. Oyundan elde edilen tüm gelirin oyun içi satın alımlarla sağlandığını göz önünde bulundurulduğunda, Epic Games Google’ın kestiği %30’luk payı ödeme taraftarı değil. Sweeney, “Söz konusu %30’luk kesinti, oyun geliştiricisin oyunu geliştirme, işletme ve oyun desteğine harcadığı maliyet için çok büyük bir kesinti” şeklinde açıklamada bulundu.

Bakalım Epic Games’in Android sürümü ile gerçekleştireceği cesur atılımın sonuçları ne olacak. Takipte kalın!