Ana sayfa Global Haberler Epic Games Hileler İçin Şirket Satın Aldı!

Epic Games Hileler İçin Şirket Satın Aldı!

622
Epic Games Hileler İçin Şirket Satın Aldı!
Epic Games Hileler İçin Şirket Satın Aldı!

Epic Games Hileler İçin Şirket Satın Aldı! – Hubogi Rekorlar ile adından oldukça fazla söz ettiren Epic Games yapımı Fortnite için şirketten ilginç bir satın alma gerçekleştirildi. Epic Games, Fortnite oyununda gerçekleşen hilelerin önüne geçmek için oyun güvenliği ve kullanıcı servis hizmetleri sunan bir şirketi satın aldı.

Epic Games 2013 yılında kurulmuş ve dünya genelinde yaklaşık 100 milyon kullanıcıya sahip Easy Anti-Cheat yazılımında sahibi olduğu Kamu isimli şirketi satın aldı. Epic Games CEO’su Tim Sweeney satın alma işlemi sonrasında yaptığı açıklamada Kamu firması ile bir süredir birlikte çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve Kamu^nın tüm Fortnite oyuncuları için adil bir oyun deneyimi oluşturduğunu söyledi.

Yaklaşık 125 milyon kullancıya sahip olan dünyanın en popüler oyunlarında biri Fortnite hilecilerin hedefi halindeydi. Geçtiğimiz dönemlerde hilelere karşı yine sert tavırlar sergileyen şirket binlerce oyuncusunu banlamış ve bir kullanıcısına telif ve sözleşme haklarının ihlali söz konusu olduğundan dava açmıştı.

Bu satın alma işleminde Kamu CEO’su Simon Allaeys ise “Epic Games ailesine katılmak bir rüyanın gerçekleşmesinin yanı sıra geliştiricilerin güzel oyun deneyimleri yaratmasında yardımcı olmamız için güzel ve büyük bir fırsat” şeklinde açıklamalarda bulundu. Kamu’nun sadece hileler karşısında mücadele etmediği aynı zamanda oyun geliştiricileri ile birlikte çalışmalar gerçekleştirerek oyuncu ihtiyaçlarını belirleyip bunları paylaştıkları da bu konuşmada belirtildi.

Epic Games Hileler İçin Şirket Satın Aldı! Epic Games ve Kamu arasında gerçekleştirilen bu satın alma işlemi hakkında her iki taraftan da bir rakam açıklaması yapılmadı. Ancak Epic Games’in resmi kaynaklarından bu satın alma işleminde bir açıklama daha yapması bekleniyor.