Ana sayfa Global Haberler Epic Games, Psyonix’i Satın Alıyor!

Epic Games, Psyonix’i Satın Alıyor!

418
Epic Games Psyonix ’i Satın Alıyor!
Epic Games Psyonix ’i Satın Alıyor!

Epic Games Psyonix ’i Satın Alıyor! Epic Games Store ile gündemlerde yer almaya devam eden Epic Games platform dışında da hamlelerine başladı. Geçtiğimiz gün ortaya çıkan habere göre Epic Games, Rocket League yaratıcısı olan Psyonix’i satın alacağı söyleniyor. Bu satın alma sonucunda da Rocket League ilerleyen aylarda Epic Games Store’da yer alacak.

Fortnite ile büyük ses getiren ve açtığı Epic Games Store adındaki oyun satış platformu ile rakibi Steam’e büyük tehdit oluşturan şirket Psyonix’i de alarak gücünü daha da arttırmak istiyor. Psyonix cephesinden yapılan açıklamada “Kısa vadede bakıldığında değişen bir şey yok. Rocket League için yeni özellik ve içeriklerin yanı sıra güncellemeler yapmaya da devam edeceğiz” şeklinde sözlere yer verildi.

Satın alma işlemi sonrasında en merak edilen konu ise şüphesiz oyunun Steam’deki durumu olacak. Bu platform üzerinde kalacak mı yoksa Epic Games’e geçiş yapacak mı ilerleyen günlerde göreceğiz. Epic Games cephesinden de bu konu hakkında yapılan açıklama oyunun 2019 sonlarında PC versiyonunun Epic Games Store geçeceği ve bu zamana kadar oyunu Steam’den almaya devam edebilecek, oyunu satın alan kişiler içinde Steam üzerinden desteğin devam edeceği bildirildi.

Epic Games Psyonix ’i Satın Alıyor! Rocket League ile ilk kez hazırdaki bir oyun farklı bir mağazadan Epic Games Store’a geçiş yapmış olacak. Bu önemli hamlenin ardından Epic Games’in neler yapabileceği merak ediliyor. 2019 yılı içerisinde çok sayıda Epic Games haberi ile karşılaşacağımızı söylemek yanlış olmaz.