Epic Games Store Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

  175
  Epic Games Store Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!
  Epic Games Store Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

  Epic Games ücretsiz oyun vermeye devam ediyor. Evlerimize kapandığımız şu günlerde can sıkıntımızı dinderecek nitelikte olması da bir hayli sevindirici. Karantina sürecinde çeşitli maceraların içerisine dalıp, bulmacaları çözmeye çalışmak zamanın daha hızlı geçmesini sağlayacaktır. Epic Games Store bu hafta 2 oyunu ücretsiz olarak verecek. Bu haftanın ücretsiz olan oyunları, Close To The Sun ve Sherlock Holmes: Crimes and Punishments.

  Close To The Sun

  epic-games-store-ucretsiz-oyunlari-belli-olduClose To The Sun, sizi Tesla’nın hayaldünyasına götürecek. Ayrıca evet bildiğimiz Nikola Tesla. Oyunda Tesla’nın bir lider olarak rol aldığını hatırlatalım. Edison ile soğuk savaş içerisinde olan bir önder.

  Oyunun hikayesi oldukça ilginç. 1800’lü yılların sonunda yaşanan hikayede Tesla, kafasındaki fantastik düşünceleri gerçekleştirme imkanı bulmuş ve inanılmaz bir teknolojik güç elde etmiştir. Ancak bu güçle yetinmemiş ve deneylerine devam etmiştir. Bu deneylerden biri ise Tesla’nın Helios adlı gemisinde geçmektedir.

  Ana karakterimiz Rose’un kardeşi Ada gemide bir araştırmacıdır. Birgün Ada’dan gelen yardım mektubunun üzerine Rose bir şekilde gemiye ulaşmayı başarır. Ancak her tarafta insan cesetleri vardır. Bir şekilde kardeşiyle iletişim kuran Rose sırları açığa çıkarmak ve kardeşini kurtarmak için gemiyi araştırmaya başlar. Bu sırada bulmacaları çözmesi, insanlardan ve doğaüstü yaratıklardan kaçması gerekmektedir. Ancak onlarla savaşmanız mümkün değil.

  Görsel kalitesi, hikayesi ve müzikleriyle sizi içine çeken oyunda Tesla ve Edison’un arasında geçenlere dair gazete küpürleri görmeniz de mümkün.

  Sherlock Holmes: Crimes and Punishments

  epic-games-store-ucretsiz-oyunlari-belli-olduDünya’nın en çok tanınan dedektifine bürünmeye hazır mısınız? Sherlock Holmes: Crimes and Punishments bu hafta ücretsiz olarak oyunseverlere sunuldu.

  Bu oyunda tam olarak Sherlock Holmes olabiliyorsunuz. Onun gibi düşünüp, onun gibi sonuca varabiliyorsunuz. Delilleri onun gibi fark edip, onun gibi tepki verebiliyorsunuz. Son zamanlarda yayınlanan Sherlock Holmes filmleri ve dizisinden gördükleriniz sizleri mutlu ettiyse oyundan da keyif almanız mümkün. Oyunda ilgilenmeniz gereken birden çok vaka bulunuyor. Bu yönüyle sizleri bir hayli zorlayacak olması muhtemel, ancak oyunda öğrendiklerini not defterine aktarmanızı sağlayan bir sistem kullanılıyor. Bu sayede oyunun takip etmeniz daha kolay olacak. 6 vakayla aynı anda ilgilenmeniz gereken bu oyun Sherlock dizisini ve L.A Noire severleri fazlasıyla mutlu edecektir.

  Oyunlar 16 Mart 18.00’a kadar ücretsiz olarak elde edilebilir olacak. Epic Games Store bu hafta sunduğu dedektiflik tarzı oyunlarla insanları karantina sürecinde uzun süre eğlendirmeyi amaçlamış.