Ana sayfa Global Haberler Eski Techland Operasyon Direktörü Yeni Bir Oyun Stüdyosu Açtı

Eski Techland Operasyon Direktörü Yeni Bir Oyun Stüdyosu Açtı

1122
Strange New Things
Strange New Things

Techland’ın eski operasyon şefi Pawel Zawodny tarafından Strange New Things isimli oyun stüdyosu, Polonya’nın Wroclaw kentinde açıldı. Techland geçtiğimiz dönemde piyasaya sürdüğü açık dünya zombi oyunu Dying Light’ın yapımcısı olarak tanınıyordu. Strange New Things ekibinde isim yapmış oyunlardan geliştiriciler de yer alıyor. Techland’dan bazı oyun geliştiricileri de Zawodny ile birlikte yeni şirkete geçerken, yine Polonya’da yer alan The Witcher’ın üretiminde çalışan bazı gelişitiriciler CD Projekt Red’den ayrılarak yeni ekibe katıldı. Danimarka merkezli, Square Enix’in ortaklığında açılan ve Hitman’in yapım şirketi olan IO Interactive’den de Zawodny’nin kurduğu stüdyoya katılımlar var.


“Ekibin her üyesi, kariyeri boyunca önemli oyunlarda çalıştı. Dying Light, Hitman, The Wicher serisi, Dead Island, Call of Juares serisi bu oyunlardan sadece bir kaçı” diye konuşan Zawodny, ” ekip içerisinde sanatçılar, yazarlar, programcılar, üst düzey tasarımcılar, level dizaynırları, bahsettiğim triple A oyunlar için çalıştı. On yılı aşkın süredir piyasa talebine göre oyunlar ürettik ve şimdi hepimiz farklı bir şey yapmaya karar verdiğimizde bir noktaya ulaştık, bu bizden gelen bir şey” diyor.

Strange New Things’in kurucu ortağı ve ürün yöneticisi Krzystof Nosek ise basın bülteninde “Stüdyomuzu kurmaya karar verdiğimizde kendimize, büyük bütçeli gişe rekorları kıran oyunlarla değil, bizimle birlikte anılacak, bizimle yankılanacak oyunlar yapmayı hedefledik. Triple A klasında ama bilinmeyen türlerde, yapılmayan oyunları tercih edeceğiz.” diyor. “Triple A oyunlar yapma konusunda yüksek deneyime sahibiz. Bununla birlikte Triple A oyunu yapan stüdyoların dokunmak istemediği konuları bulmak, içerikleri ortaya çıkartmak keşfetmek istediğimiz ve bizi heyecanlandıran bir şey”.

Strange New Things web sitesine buradan ulaşmak ve takip etmek mümkün. Ayrıca Projects kısmında, bir sonraki oyun fikirleriyle ilgili bilgi sahibi de olabilirsiniz. Yapım ekibinin oyun tecrübelerine bakınca bu yeni stüdyonun önümüzdeki aylarda çıkaracağı oyunları takip etmekte fayda var, özellikle Triple A kategorisini hedefledikleri düşünülünce hit oyunlar arasına yeni girecek markalar çıkabilir…