Ana sayfa Global Haberler Eski Telltale CEO’su Şirkete Dava Açtı

Eski Telltale CEO’su Şirkete Dava Açtı

655
Eski Telltale CEOsu Şirkete Dava Açtı
Eski Telltale CEOsu Şirkete Dava Açtı

Eski Telltale CEOsu Şirkete Dava Açtı! – Hubogi Oyun dünyasında The Walking Dead, Game of Thrones gibi oyunlar ile tanınan başarılı stüdyo Telltale Games eski CEO‘su Kevin Bruner ile davalık oldu.

Habere göre Kevin Bruner şirkete vermiş olduğu sözlerin yerine getirilmemesinden dolayı dava açtı. Telltale’in son yıllarda yaşadığı finansal ve kültürel krizin sorumlusu olarak Bruner’i gösterdiği ve birlikte çalışmayı sonlandırdığını belirtmişti. Bu ayrılık sonrasında Bruner ve Telltale arasında finansal bir anlaşma yapıldı. Bu anlaşmaya göre şirketin finansal durumu hakkında bilgi verilmesi detayını kapsıyordu. Ancak Bruner’ın iddiasına göre ayrılık sonrası bağlar tamamen koptu.

Sonuç olarak Kevin Bruner hakkını aramak için konuyu mahkemeye taşıdı ve taraflar arasındaki olay hukuki açıdan çözümlenecek. Telltale Games yönetimi tarafından yapılan açıklamada ise “Kaynağı olmayan, intikam almak için yapılmış iddialar” şeklinde sözlere yer verildi.

Konu hakkında ilerleyen günlerde Kevin Bruner ve Telltale Games tarafından açıklamaların yapılması bekleniyor. Ayrıca hukuki sürecinde yakın zaman içerisinde sonuçlanması ve haklı tarafın belirlenmesi bekleniyor.