Ana sayfa Espor ESPN, 12 Saat Boyunca Espor Yayını Yaptı!

ESPN, 12 Saat Boyunca Espor Yayını Yaptı!

167
ESPN, 12 Saat Boyunca Espor Yayını Yaptı!
ESPN, 12 Saat Boyunca Espor Yayını Yaptı!

Koronavirüs Dünya’nın her yerinde etkisini göstermeye devam ediyor. Tehlike ise azalmak yerine giderek yükseliyor. Bu ise pek çok organizasyonun sonlanmasına neden oldu. Fuarlar, konferanslar, futbol ligleri, basketbol ligleri ve farklı spor müsabakaları salgın dolayısıyla ertelendi veya iptal edildi. Bu durumdan en çok etkilenenlerden biri ise spor yayıncıları oldu. Liglerin ertelenmesiyle yayında oluşan boşluğu doldurmak oldukça zor görünüyordu. Çünkü maçların öncesinde yer alan programlar, spor haber programları, maç yayınları ve maç sonrası yorum programları günün büyük bir çoğunluğunu doldurmaya yetiyordu. Ancak şu anda bu açıdan biraz kısır bir dönemden geçtiklerini söyleyebiliriz. ESPN ise bu soruna farklı bir çözüm getirdi.

ESPN Esports Day

37 farklı ülkede yayın yapan ESPN, spor yayınlarından doğan boşluğu doldurmak için 5 Nisan’da 12 saat boyunca Espor mücadelelerinden görüntüler yayınladı. ESPN Esports Day olarak adlandırılan günde 12 saatlik bir yayın maratonu planlandı.

espn-12-saat-boyunca-espor-yayini-yaptiDüzenlenen etkinlikte NBA 2K, Madden NFL 20, F1, Apex Legends ve Rocket League turnuvalarından görüntüler yayınlandı. Yayın ilk olarak, 3 saat sürenMadden NFL 20 oyununun Madden Classic, Club Championship ve Challenge turnuvalarından kesitler yayınlanmasıyla başladı.

Ardından F1 Esports Virtual Grand Prix yayınına başlandı. Bu kısımda gerçek Formula 1 pilotları olan Charles Leclerc, Alex Albon, George Russell, Lando Norris ve Nicholas Latifi’nin katılarak yeteneklerini bir de sanal ortamda sergilediği yarışlar düzenlendi.

Bu etkinliğin sona ermesiyle Rocket League 8. Sezon Dünya Şampiyonası’ndan görüntülere yer verildi. Sezon 8 Dünya Şampiyonası Büyük Finali’nde NRG Esports ile Renault Vitality karşı karşıya gelmişti. Madrid’de gerçekleştirilen bu turnuvaya büyük bir kalabalık ilgi göstermişti. Kuzey Amerika ve Avrupa bölgelerinin arasında yaşanan kıyasıya rekabet binlerce kişinin katılımıyla Rocket League tarihinin en büyük mücadelelerinden biri olarak yorumlanıyor. Bir buçuk saat süren bu yayının ardından sıra NBA 2K20’ye geldi.

espn-12-saat-boyunca-espor-yayini-yaptiNBA 2K20 oyununun turnuvası da yine gerçek basketbolcuların katılımıyla gerçekleşti. 16 ünlü NBA oyuncusunun katılım gösterdiği turnuva fazlasıyla ilgi çekmeyi başarmıştı. Turnuvaya katılanlar arasında Andre Drummond, DeMarcus Cousins, Devin Booker, Rui Hachimura ve Donovan Mitchell gibi önemli isimler bulunuyordu.

Kapanışta ise geçtiğimiz yılın Temmuz ayındaki EXP Apex Legends Pro-Am turnuvasından görüntüler yayınlandı.