Ana sayfa Türkiye'den Haberler eSpor Ekin Koleji ile Birlikte Ülkemizde Seçmeli Ders Oluyor

eSpor Ekin Koleji ile Birlikte Ülkemizde Seçmeli Ders Oluyor

1486
eSpor Ekin Koleji ile Birlikte Ülkemizde Seçmeli Ders Oluyor
eSpor Ekin Koleji ile Birlikte Ülkemizde Seçmeli Ders Oluyor

eSpor Ekin Koleji ile Birlikte Ülkemizde Seçmeli Ders Oluyor ! Son zamanlarda giderek büyüyen oyun ve espor sektörü eğitim müfredatına da sıçradı. İzmir’de bulunan Ekin Koleji’nde görev yapan espor meraklısı iki öğretmen Ahmet Bora, Oğuzhan Bilir uzun araştırmalar ve çalışmalar sonucu eSpor’u, Kingston sponsorluğunda bulundukları okulun müfredatına sokmayı başardı. Ekin Koleji’nde seçmeli kulüp dersi olarak müfredata giren eSpor dersini seçen öğrenciler 3 yıl boyunca haftada 2 saat bu dersi görecekler.

Tabii ki 2 saatlik ders boyunca sadece oyun oynamayacak olan öğrencilere, eSpor kültürünün tanıtılmasının yanı sıra, takım ruhunun geliştirilmesi, problem çözme becerisi, refleks egzersizleri, iletişimin geliştirilmesi, fiziksel ve zihinsel dayanıklılığın geliştirilmesi ile ilgili dersler de verilecek. Hangi oyunlar üzerine yoğunlaşacakları ise şimdilik belirsiz.

Dünyada ilk olarak Norveç’in Bergen kasabasında Garnes Vidaregåande Skole adlı okulda başlayan eSpor dersleri bakalım ülkemizde ilgi görecek mi? Yeterli ilgiyi gördüğü takdirde yakın zamanda diğer okullarda da eSpor dersleri ile sık sık karşılaşacağımız aşikar.

eSpor Ekin Koleji ile Birlikte Ülkemizde Seçmeli Ders Oluyor! Gençler arasında oldukça popüler olan eSporun son yıllarda yükselişine bakacak olursak geleceği oldukça parlak. Hatta 2024 Olimpiyat Oyunların’da da Elektronik Sporları bir dal olarak görebileceğimizin haberleri gelmeye başladı. Geçtiğimiz aylarda, Hubogi’de de yer alan Bahçeşehir Üniversitesi Espor Bursu haberinden sonra Espor’un okullara giriyor olması, global dünyada oldukça ilgi çeken bu yeni spor dalını ülkemizde daha da geliştirecek önemli bir içerik. Her iki öğretmenimizin vizyonel bakışını kutluyor, Ekin Kolejini de bu cesur adımı için tebrik ediyoruz.